• Предмет: Право
  • Автор: sandykrasnova
  • Вопрос задан 4 месяца назад

ЛЮДИ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!
Завдання на розвиток інформаційної компетентності.
Опрацюйте витяги з Цивільного кодексу України та визначте основні форми власності.
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (ВИТЯГ)
Стаття 324. Право власності Українського народу
1. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.
2. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, встановлених Конституцією України.
3. Кожен громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності Українського народу відповідно до закону.
Стаття 325. Право приватної власності
1. Суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
2. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
3. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими.
Законом може бути встановлено обмеження розміру земельної ділянки, яка може бути у власності фізичної та юридичної особи.
Стаття 326. Право державної власності
1. У державній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить державі Україна.
2. Від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють відповідно органи державної влади.
3. Управління майном, що є у державній власності, здійснюється державними органами, а у випадках, передбачених законом, може здійснюватися іншими суб'єктами.
Стаття 327. Право комунальної власності
1. У комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді.
2. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Завдання на розвиток практично – орієнтовної компетентності.
Проаналізуйте наведені ситуації та визначте шлях набуття власності.
1.15-річний Василь вночі впіймав у ставку щуку вагою 7 кг.
2.Андрій віддав раритетний диск однокласнику, за що отримав від нього збірку журналів 2008 року
3.Катерина принесла додому маленьке кошеня, яке нявчало на сусідній вулиці.
4.На свій день народження Артем отримав від батьків спортивний велосипед.
5.Під час літніх канікул Євген, зробив за власним розрахунком барометр, що досить точно передбачав зміни погоди
6.Славко, перекопуючи свій город, знайшов золоту сережку.
7.Вова на зароблені влітку в агрофірмі гроші купив собі великий акваріум
8. Батьки Дениса у 2008 році приватизували будинок, в якому мешкали до цього більше 10 років
9. Діма, який добре розбирається у техніці, знайшов кинутий пошкоджений магнітофон, і полагодив його.
10. Зіна знайшла у шкільному саду сумку з підручниками.

Ответы

Ответ дал: dimonchop
1

Відповідь:

Василь вночі в ставку зловив щуку вагою 7 кг. - Відповідно до Цивільного кодексу України земля та всі природні ресурси, що знаходяться на території України, є об'єктами права власності Українського народу. Тому спіймана Василем щука належить українському народу і він має право нею користуватися відповідно до закону.

Андрій подарував однокласнику раритетний диск, за який отримав збірку журналів за 2008 рік. - Відповідно до Цивільного кодексу України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які не може їм належати. Тому Андрій має право передати раритетний диск своєму однокласнику, адже він належить йому як власнику майна.

Катерина принесла додому маленьке кошеня, яке нявкало на сусідній вулиці. – Відповідно до Цивільного кодексу України домашні тварини є власністю, право власності на яку можна набути шляхом купівлі-продажу, успадкування чи іншим законним способом. Оскільки Катерина знайшла кошеня на вулиці, їй варто спробувати знайти його власника, а якщо не вдасться, то вона може стати власницею кошеня шляхом законного усиновлення.

На день народження Артем отримав від батьків спортивний велосипед. – Відповідно до Цивільного кодексу України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, яке не може їм належати. Тому Артем став володарем спортивного мотоцикла в подарунок від батьків.

Під час літніх канікул Євген на основі власних розрахунків зробив барометр, який досить точно передбачав зміни погоди. – Відповідно до Цивільного кодексу України інтелектуальна власність може бути об’єктом права власності. Тому Євген може придбати право власності на створений ним барометр, отримавши патент або інший законний спосіб захисту свого винаходу.

Славко, копаючись у своєму саду, знайшов золоту сережку. – Відповідно до Цивільного кодексу України на знайдені речі поширюються правила власності. Оскільки Славко знайшов золоту сережку на своїй території, він може стати власником сережки, якщо намагатиметься відшукати її законного власника та безуспішно протягом певного періоду часу, встановленого законом.

На гроші, зароблені влітку в агрофірмі, Вова купив собі великий акваріум. – Відповідно до Цивільного кодексу України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна. Тому власником великого акваріума Вова став через законну купівлю.

У 2008 році батьки Дениса приватизували будинок, в якому вони проживали більше 10 років. – Відповідно до Цивільного кодексу України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна. Тож батьки Дениса через законну приватизацію стали власниками будинку.

Діма, який добре розбирається в техніці, знайшов покинутий пошкоджений магнітофон і відремонтував його. – Відповідно до Цивільного кодексу України на знайдені речі поширюються правила власності. Оскільки Діма знайшов пошкоджений магнітофон, він може стати власником магнітофона, якщо намагатиметься знайти його законного власника і безуспішно протягом визначеного законом часу.

Зіна знайшла в шкільному саду сумку з підручниками. – Відповідно до Цивільного кодексу України на знайдені речі поширюються правила власності. Оскільки Зіна знайшла сумку з підручниками, то вона може стати власницею сумки та її вмісту, якщо намагатиметься знайти її законного власника та безуспішно протягом визначеного законом часу.


sandykrasnova: ГОСПОДИ СПАСИБО ОГРОМНРЕЕ!!
Вас заинтересует