• Предмет: Биология
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

БУДЬ ЛАСКА СРОЧНО
Контрольна робота!

1. Що таке тварвлення? Опишіть основні складові процесу травлення.

2. Які особливості дихальної системи у риб?

3. Опишіть транспортну систему м'якунів.

4.Що є структурно-функціональною одиницею нервової системи? Опишіть будову та функції. Напедіть приклади кожного типу нервової системи тварин.

5. Як називаються гамети тварин? Які бувають способи запліднення тварин та від чого вони залежать?

6. Що таке онтогенез? На які періоди він поділяється? Які бувають тварини за типом розвитку ембріона? У чому різниця повного та не повного перетворення?

Ответы

Ответ дал: NEZNAKOMKA050221
2

Ответ:

1)Травлення — сукупність механічних, хімічних і біологічних процесів, що забезпечують розщеплення складних поживних речовин, які потрапили з їжею, на відносно прості сполуки, які можуть бути асимільовані організмом.

Виділяють три основні складові процесу травлення:

1) механічне подрібнення їжі та її переміщення по травній системі;

2) хімічне розкладання їжі за допомогою ферментів;

3) всмоктування поживних речовин у кров.

2)Дихання за допомогою зябер. З ротової порожнини вода проходить через зяброві щілини, омиває зябра і з-під зябрових кришок виходить назовні. Зябра складаються з зябрових дуг, які в свою чергу складаються з зябрових пелюсток і зябрових тичинок.

3)У молюсків і деяких інших безхребетних транспортна система незамкнена, і рідина, що по ній рухається, називається гемолімфою.Головоногі молюски мають замкнену транспортну систему, подібну до транспортної системи риб.

4) Є нейрон

У процесі еволюції у тварин виникли такі типи нервової системи як дифузна, вузлова та трубчаста.

Дифузна нервова система найдавніша, характерна для кишковопорожнинних. ...

Вузлова нервова система типова для червів, молюсків, членистоногих. ...

Трубчаста нервова система характерна для вищих тварин – хордових.

5)яйцеклітини (жіночі гамети) і сперматозоїди (чоловічі гамети). Запліднення залежить від умов середовища. У тварин із внутрішнім заплідненням (переважно наземних тварин) є спеціальні придаткові статеві органи для переносу сперми з тіла самців у тіло самок. Цей процес потребує узгодження дій самця і самки, і тому у тварин виробилися складні форми поведінки (статеві інстинкти), які забезпечують цю узгодженість.

Заплідення відбувається в результаті активного руху сперматозоїда до яйцеклітини, завдяки речовинам, що виділяються гаметами. При злитті чоловічої та жіночої статевих клітин, що мають одинарний набір хромосом, відновлюється диплоїдний набір хромосом, характерний для соматичних клітин організму.

У ссавців запліднення є внутрішнім і відбувається в результаті статевого акту, коли самець вводить свій статевий орган в отвір піхви самиці. Після того, як у самця відбудеться еякуляція, велика кількість сперматозоїдів рухається до яйцеклітини.

6)Онтогенез або індивідуальний розвиток – це весь період життя особини з моменту злиття сперматозоїда і яйцеклітини з утворенням зиготи та до кінця життя. Особливості онтогенезу залежать від способу розмноження.

Зародковий, ембріональний – період від утворення зиготи і до народження; в цей час ембріон розвивається всередині материнського організму або яйця чи насінини. Післязародковий, постембріональний – від народження і до набуття організмом здатності до розмноження або до кінця життя.

Тварини за типом розвитку ембріона - Яйцекладні:Ікра риб, птахи відкладають яйця, кладка яєць павуків, ікринки жаби, самка єхидна.

При неповному перетворенні комаха народжується у формі, ідентичній дорослій особі. Відрізняєтся розмірами, фізиологією, іноді забарвленням (приклад - таргани). При повному зовнішні ознаки личинки повністю відмінні від дорослої форми, змінюються з часом ( приклад: гусінь - метелик ).

Объяснение:

Ответ дал: ushendima
1

Объяснение:

1)Травлення - це процес розщеплення їжі на прості речовини, який починається в ротовій порожнині і закінчується у кишечнику. Основні складові процесу травлення включають механічне розтирання їжі, що забезпечується жуванням і перистальтикою кишечника; хімічне розщеплення їжі за допомогою різних ферментів, які виділяються в різних частинах травного тракту; та всмоктування поживних речовин у кровоносну систему через стінки кишечнику.

2)У риб дихальна система складається з жабр і скребниць. Жабри - це тонкі витягнуті відростки, які розташовані в парах на боках голови і перетворюють кисень у воді в розчинений в газоподібний стан. Скребниці - це розширення глотки, які забезпечують дихання повітрям. Риби також мають нирки для фільтрації крові і видалення надлишку води з організму.

3)Транспортна система м'якунів - це відкрита система кровоносних судин, яка складається з серцевої порожнини і судин. Серце розташоване в задній частині тіла і має просту структуру. Кров в'ється через відкриті судини, які забезпечують обмін речовин, а затім повертається до серця.

4)Структурно-функціональною одиницею нервової системи є нейрон або нервова клітина. Нейрон складається з дендритів, соми і аксону. Дендрити отримують сигнали від інших нейронів та передають їх на сому, де сигнали обробляються і перетворюються на електричні імпульси, які передаються вниз по аксону до наступного нейрона чи до ефекторних клітин, таких як м'язові волокна. Функцією нервової системи є передача сигналів від одного місця до іншого в організмі, включаючи передачу інформації про зовнішнє середовище, регулювання внутрішнього середовища та координацію рухів.

Є три типи нервових систем у тварин:

дифузна нервова система (присутня у простіших безхребетних, наприклад у медуз та губок), де нейрони розташовані розсіяно по всьому тілу тварини;

ланцюгова нервова система (зустрічається у кишковоподібних черв'ях), де нейрони утворюють послідовні ланцюги;

центральна нервова система (мозок та спинний мозок), яка координує діяльність органів та систем тіла.

5)Гамети тварин називаються сперміями (чоловічі) та яйцеклітинами (жіночі).

Способи запліднення тварин можуть бути зовнішніми або внутрішніми. Зовнішнє запліднення відбувається поза організмом, коли яйцеклітина та спермія зустрічаються в середовищі навколо тіла тварини, наприклад у воді. Внутрішнє запліднення відбувається всередині організму, коли спермії доставляються до яйцеклітини шляхом статевого акту. Спосіб запліднення залежить від біології конкретної тварини та її екологічних умов.

6)Онтогенез - це процес індивідуального розвитку тварини від запліднення до повного формування дорослого організму. Онтогенез поділяється на ембріональний період (від запліднення до народження) та післембріональний період (від народження до повної зрілості).

Тварини можуть бути яйцекладними, живородними або змінної стратегії розмноження. Яйцекладні тварини відкладають яйця, які розвиваються поза організмом матері. Живородні тварини народжують живих молодняків, які розвиваються всередині організму матері. Тварини змінної стратегії розмноження можуть здійснювати як яйцекладні, так і живородні стратегії, залежно від умов середовища.

Повне перетворення відбувається у тих тварин, які проходять личинковий етап розвитку (наприклад, комахи), коли індивідуум зміню

Вас заинтересует