• Предмет: История
  • Автор: MCFoger
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагменті джерела.

«Механізмів було мало, хоча будівництво Дніпровської ГЕС уважалося найбільш механізованим. Земельні роботи здебільшого виконувалися вручну за допомогою лопати, грабарки1 й тисяч коней. Народ на будівництві був різний: ув'язнені, бандити, петлюрівці, злодії всіх мастей. Ще були білі офіцери, контрабандисти, священики, спекулянти, куркулі, сектанти, учасники заколотів, аристократи.

Усі робітники жили в темних бараках. Бригади набирали так швидко, що не встигали будувати нові бараки. З'явилися жінки. Водночас з підготовчими роботами зі зведення гідростанції будували й житло. Фахівці, які приїхали зі Сполучених Штатів, мешкали окремо в спеціально побудованих для них в американському стилі котеджах, з гаражами й майданчиками для тенісу.

10 жовтня 1932 року відбувся мітинг з нагоди пуску Дніпрогесу. Прибуло 118 представників преси, з них 36 закордонних. На пусковому майданчику юрмилися тисячі делегатів найбільших фабрик і заводів Союзу, колгоспники, представники радянської громадськості, іноземні гості. Були присутні також партійні вожді: Орджонікідзе, Калінін, Косіор, Чубар...» (Зі щоденника працівника Дніпробуду)

1 Віз, дроги з довгим ящиком для перевезення землі

Ответы

Ответ дал: halker147
2

У фрагменті джерела описується будівництво Дніпровської ГЕС у 1930-их роках в Україні. Зазначається, що будівництво було найбільш механізованим, але механізмів було мало, тому більшість земельних робіт виконувалися вручну. На будівництві працювали різні люди, включаючи ув'язнених, бандитів, петлюрівців, злодіїв, білих офіцерів, контрабандистів, священиків, спекулянтів, куркулів, сектантів, учасників заколотів та аристократів. Усі робітники жили в темних бараках, іноді не вистачало місць, тому бригади набирали швидко. Згодом було будування житла. Фахівці, які приїхали зі Сполучених Штатів, мешкали в окремих котеджах.

У фрагменті джерела також описується мітинг з нагоди пуску Дніпрогесу 10 жовтня 1932 року, на якому були присутні представники преси, делегати фабрик, заводів і колгоспів, іноземні гості та партійні вожді, такі як Орджонікідзе, Калінін, Косіор, Чубар.

Вас заинтересует