• Предмет: История
  • Автор: denisrukavicyn520
  • Вопрос задан 3 месяца назад

6. Що таке інквізиція? Із якою метою вона була створена?
7. Що таке «велика схизма»? Якими були її причини та наслідки?
13. Чому між П’єром Абеляром і церквою виник конфлікт? Які думки мислителя викликали осуд і чому?

Ответы

Ответ дал: n02161047
3

1. Інквізиція - це система церковних судів, які створені з метою боротьби з еретиками та іншими людьми, що відхилялися від офіційної доктрини Римо-католицької церкви. Інквізиція з'явилася в середині XII століття, але найбільшу популярність набула в XIII-XV століттях. Основною метою інквізиції було збереження єдності віри та покарання її ворогів. Інквізитори використовували різноманітні методи, щоб дістатися до правди, включаючи тортури, що стали символом інквізиції.

2. "Велика схизма" - це розкол в християнській церкві на Заході, який стався в 1054 році. Головною причиною схизми була релігійна, тобто суперечності між Римом і Константинополем щодо єресів та богословських догматів. Конкретно, причиною була розбіжність у поглядах на Філіоє, тобто на відносини між Святим Духом і Сином Божим. На цей розкол мали вплив і політичні мотиви, такі як конкуренція між Римом та Константинополем за вплив у Європі та Близькому Сході. В результаті схизми утворилися дві церкви - Римо-католицька і Східна православна, які дотримувалися різних канонів, обрядів та догматів.

3. Конфлікт між П’єром Абеляром і церквою виник через його критику монологу збереження, тобто доктрини церкви про те, що Голгофська жертва Христа зберігається в хлібі та вині при месі. Абеляр критикував цю доктрину, стверджуючи, що не може бути фізичного збереження тіла Христа у святому хлібі та вині, і що це має розумітися як символічне пам'ятання його смерті і воскресіння.

Вас заинтересует