• Предмет: Биология
  • Автор: dasakolosova633
  • Вопрос задан 4 месяца назад

конспект на тему кров ии основни функции транспорт речовын у тварин срочно!!!!!! ​

Ответы

Ответ дал: ksohmel
1

Відповідь:

Особливості кровоносних систем у тварин

Тварини

Будова кровоносної системи

Тип кровоносної системи

Тип Кільчасті черви

Система судин. Кров червоного кольору (транспорт поживних речовин і газів)

Замкнена

Членистоногі.

Молюски

Пульсуюча судина — «серце» або м’язове серце, судини

Незамкнена.

У головоногих молюсків майже замкнена

Риби

Двокамерне серце (передсердя, шлуночок). Судини, які йдуть від серця, — артерії, до серця — вени. У серці кров збагачена вуглекислим газом — венозна. Одне коло кровообігу

Замкнена

Амфібії

Трикамерне серце (поділені передсердя). Два кола кровообігу. У лівому передсерді кров (від зябер і шкіри) збагачена киснем — артеріальна. У правому — кров венозна (від клітин тіла). У шлуночку кров змішана (рухається до клітин тіла)

Замкнена

Плазуни

Два кола кровообігу. Серце трикамерне, неповна перетинка у шлуночку (кров у ньому змішана)

Замкнена

Птахи.

Ссавці.

Крокодили.

Плазуни

Серце чотирикамерне, у лівій половині кров артеріальна, у правій— венозна.

У великому колі від лівого шлуночка через клітини тіла до правого шлуночка по артеріях рухається артеріальна кров, по венах — венозна. У малому колі — навпаки

Транспорт речовин

По організму тварин із зовнішнього середовища до кожної клітини рухаються поживні речовини й кисень, у зворотному напрямку рухаються продукти повного енергетичного обміну. Через покриви тіла молекули цих речовин можуть проникати тільки на дуже невеликі відстані (губки, кишковопорожнинні, плоскі черви, круглі черви) максимум на 1 мм. У більших тварин (починаючи з кільчастих червів) у процесі еволюції формується кровоносна система й серце, судини. Вона може бути незамкнена (тип Молюски, тип Членистоногі); у кільчастих червів і хребетних тварин кровоносна система замкнена.

Незамкнена кровоносна система: серед судин є одна або декілька пульсуючих судин, скорочення яких забезпечує рух крові по судинах, з яких вона потрапляє в порожнину тіла, а потім повертається в судини (інші).

Пояснення:

Вас заинтересует