• Предмет: История
  • Автор: 2qc6b725s5
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Помогите до Понедельника
НАПИСАТИ В ЗОШИТІ ПОВІДОМЛЕННЯ З ТЕМИ: "МИСТЕЦТВО В СТАРОДАВНІЙ ГРЕЦІЇ" (обсяг 1,5 стор). ОБОВ'ЯЗКОВО ЗРОБИТИ В КІНЦІ ПОВІДОМЛЕННЯ ВИСНОВОК І ВИСЛОВИТИ ВЛАСНУ ДУМКУ ЩОДО ТЕМИ

Ответы

Ответ дал: wseeqiy
2
Греки уславилися своїм мистецтвом у всьому світі. Архітектура, скульптура, мистецтво художнього слова Давньої Греції справили величезний вплив на розвиток європейської культури. Давньогрецьке мистецтво називають класичним, тобто досконалим, зразковим.

Житлові будинки греків були скромними. Зате вони дбали про красу храмів, стадіонів, інших громадських місць, де вільний грек проводив більшу частину свого часу. На жаль, грецькі пам'ятки дійшли до нас у дуже зруйнованому вигляді. Проте й зруйновані, вони вражають нас своєю красою і досконалими пропорціями.

Греки були гарними математиками. Будуючи храми, вони додержувалися правила "нічого надміру", або правила "золотої середини".

Грецькі храми не високі і не низькі. Архітектори вибирали такі пропорції, які найбільше радують людське око. Храми завжди будували на якомусь підвищенні, на горі або на штучній платформі. Прямокутну будівлю храму з усіх боків оточували мармуровими колонами — портиком. Портик робив храм прозорим і легким на вигляд і, крім того, захищав людей від сонця.

Греки використовували колони трьох типів (ордерів): дорійські, іонійські, коринфські. Спочатку виникли дорійські колони. Вони були прості й суворі на вигляд, зверху до низу покриті жолобками. Верхня частина колони називається капітель. Іонійські колони виникли пізніше. Вони стрункіші і тонші за дорійські. Капітель іонійської колони зроблена у вигляді двох завитків. Прийнято порівнювати дорійську колону з суворим і мужнім воїном, а іонійську — зі стрункою і ніжною жінкою. Пізніше за всіх виникли коринфські колони. Їх капітелі робили у вигляді кошика з квітами.

Нерідко греки замість колон використовували кам'яні статуї, які своїми головами або руками підтримували дах чи карниз. Такі статуї-колони у вигляді чоловіків називалися атлантами, у вигляді жінок — каріатидами.

Усі три типи колон — дорійські, іонійські та коринфські, а також атланти та каріатиди широко використовуються архітекторами всього світу. Їх можна побачити на фасадах у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, в інших містах.

У Греції жили уславлені скульптори — Фідій, Мірон, Поліклет та багато інших. Вони оспівували красу людського тіла. Богів і людей зображували однаково — молодими, сильними, прекрасними. Греки вважали, що людина подібна до богів. Статуї виливали з бронзи або висікали з білого мармуру. Мармурові статуї нерідко розфарбовували. У храмах, на майданах і вулицях грецьких міст стояли бронзові й мармурові статуї богів, видатних людей і спортсменів.

Після перемоги над персами в греко-перських війнах греки ще довго оспівували в мистецтві мужність, відвагу і міць воїнів. Скульптори також прославляли переможців у спортивних змаганнях. Атлетів зображували сильними і красивими. Зазвичай статуї переможців замовляли на кошти міста, від якого виступав спортсмен, або на його власні. Статуї атлетів ставили там, де було здобуто перемогу, або в його рідному місті.

Греки ніколи не зображали потворних людей, вони вважали, що оспівувати варто лише красу.

Скульптор Поліклет запровадив спеціальні правила, за якими треба робити статуї. Пропорції тіла мають бути такими: голова чоловіка повинна вкладатись сім разів в висоту фігури, профіль голови — наближатися до квадрата, а лінії носа й лоба становити одну лінію.
Вас заинтересует