• Предмет: География
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Допоможіть...
1. У вигляді яких природних об’єктів, можна зустріти деревну рослинність у степу? Де вони знаходяться? Чому їх так мало? 2 бали 2. В зоні лісостепу дуже розгалужена ярково-балкова система. Чим пояснити її утворення саме тут? 2 бали 3. Чому, широколистяним лісам, не дуже комфортно рости в Україні? 2 бали 4. Який вплив, на утворення боліт Полісся, відіграв льодовик, який тут був близько 20 тис. років тому? 2 бали 5. В природній зоні степу, серед птахів, що тут мешкають, велика кількість хижих. Чим це пояснити? 2 бали 6. На розораних ділянках степу та лісостепу, українці вирощують чужі нам рослини: картоплю, кукурудзу, соняшник. Чому ж вони – чужі? 2 бали
отдаю всі бали​

Ответы

Ответ дал: Morylovs
8

Ответ: Якщо відповідь домогла, відмітьте її як найкращу, дякую.

1. Деревна рослинність у степу зустрічається у вигляді лісостепових смуг і рідколісся, що складається зі смереки, дуба, ясена, граба та інших видів дерев. Вони знаходяться на південному заході та південному сході України, в основному на пагорбах і в низовинах біля річок. Їх так мало через те, що степова екосистема характеризується сухим кліматом та мало опадів, що ускладнює утримання води в ґрунті, яка є необхідною для зростання дерев.

2. Ярки і балки утворилися внаслідок дії води та вітру на м'які піски та грунти, що знаходяться у лісостеповій зоні. Це можливо через те, що в цій зоні є значна кількість річок і струмків, а також вітри, що віють з різних напрямків. Крім того, рельєф цієї зони характеризується великими різницями висот, що також сприяє утворенню ярів і балок.

3. Широколистяні ліси не дуже комфортно ростуть в Україні через холодні зими та низьку вологість повітря взимку та весною. Крім того, сухе літо також ускладнює зростання рослин. Україна знаходиться на межі арктичної та помірної кліматичних зон, що визначає такі складності для зростання широколистяних лісів.

4. Льодовик, який був на Поліссі близько 20 тис. років тому, мав великий вплив на утворення боліт у цій області. Під час свого руху льодовик зібрав велику кількість гірських порід і ґрунтів, які потім були залишені після танення льоду. Ці матеріали перешкоджали стоку води, що створило водосховища і болота. Таким чином, льодовиковий процес сприяв утворенню боліт на Поліссі.

5. Наявність великої кількості хижих птахів у природній зоні степу пояснюється екологічною взаємодією між різними видами тварин. У степовій екосистемі хижаки є головними регуляторами чисельності гризунів, які можуть бути шкідливими для інших рослинних видів. Таким чином, хижі птахи контролюють популяції гризунів і допомагають зберегти біорізноманіття в степових угрупованнях.

6. Картопля, кукурудза і соняшник, хоча зараз вважаються традиційними культурами в Україні, були чужими рослинами для цієї території до Європейської колонізації. Ці культури були інтродуковані з Індії та Південної Америки ще в 16-17 століттях. У той час, коли європейські колоністи заселяли Україну, вони привезли з собою ці рослини, які потім стали дуже популярними серед українських фермерів.

Вас заинтересует