• Предмет: История
  • Автор: beznastia20
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

допоможіть будьласочка,даю 100 балів

Приложения:

Ответы

Ответ дал: sashasopilnik999
1

Ответ:

10. Давньогрецьке суспільство, описане в поемах Гомера, малює життя і культуру древніх еллінів з кінця ІІ тисячоліття до н.е. до початку I тисячоліття до н.е. Гомер в своїх поемах "Іліада" та "Одіссея" змальовує життя героїв, що борються за владу та здобутки, а також повсякденне життя простих людей.

Суспільство давніх греків було розділене на дві групи: аристократів та простолюдинів. Аристократи мали більшість владних повноважень та ресурсів, вони були військовими лідерами, торговцями, ремісниками, сільськими господарями та політиками. Простолюди були селянами, ремісниками, робітниками та торговцями, їхні можливості були значно обмежені в порівнянні з аристократами.

В давньогрецькому суспільстві було дуже важливе поняття честі та слави. Герої боролися не тільки за перемогу, а й за свою честь та славу. Важливою частиною життя були релігійні та культурні звичаї, які були пов'язані з багатьма богами та героями. Також, давні греки були відомі своїм мистецтвом, особливо архітектурою, музикою та літературою.

11.Фідій, найвидатніший із скульпторів того часу, керував створенням скульптурного оздоблення Парфенону - храму в Афінах, присвяченого богині-покровительці цього грецького міста. Велич, відчуженість, неземна краса - показові риси творів Фідія. Він створив велетенські статуї Афіни Парфенос (Діви) заввишки 12 м та Афіни Промахос (Войовниці) — 8 м для Афінського акрополя, а також одне з семи чудес світу - 14-метрову статую Зевса Олімпійського. Статуя Афіни Пластинами із золота і слонової кістки було оброблено дерев'яний остов колоса. Коштовні камені - сапфіри поміщалися 1 в очних ямках. На правій долоні, що покоїлася на колоні, стояла статуя богині Перемоги Ніки. Ліва рука Афіни спиралася на щит із зображенням битви греків з амазонками. За переказами,

Промахос стояла в наосі Парфенону.

12. Існує багато історичних доказів того, що Александр Македонський дотримувався багатьох заповітів свого великого вчителя, філософа Арістотеля. Зокрема, йдеться про заповіді, що Александр повинен управляти Келлінами як наставник, а варварів - як деспот, а також про те, що він має піклуватися про Келлінів, як про своїх друзів, а з варварами поводитися як зі звірами.Александр Македонський дійсно виконував багато з цих заповідей. Він вчив Келлінів грецькій культурі та науці, бував з ними у дружніх стосунках та розподіляв серед них землю. З іншого боку, Александр вів сувору політику щодо варварів та вбивав та руйнував їхні міста, якщо вони не підкорялися його владі. Однак, варто зазначити, що іноді Александр вчиняв несхоже на заповіді вченого Арістотеля, зокрема, Він підкорився невідомим культурам та побудував культурний мікс між грецькою та варварською культурами, з якого згодом сформувалася геленістична цивілізація.

Вас заинтересует