• Предмет: История
  • Автор: gorbunovamarusa927
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Текст «Б» для опрацювання: Визначення причинно-наслідкових зв’язків історичних подій. Гетьман Богдан Хмельницький. Художник В. Гондіус (портрет із гравюри). XVII ст. 2. ...У той час як Богдан і не думав про роль козацького ватажка, Україна переживала один зі спокійних періодів власної історії. Проте спокій цей був лише затишшям перед бурею. Поляки силою змусили українців тихо нести ярмо, але така ситуація не могла довго залишатися незмінною. Народ наш не заслуговував на такі умови життя, а іноземне гноблення настільки сильно гальмувало його розвиток, що в 1648 р. передумови національної революції вже були повністю сформовані. У різних сферах розвитку українського суспільства визріли гострі суперечності, обумовлені тогочасним статусом України у складі Речі Посполитої, її політикою в українському питанні, усталеними в ній суспільно-політичним ладом і системою соціально-економічних відносин. (Освіта.uа) зробити таблицю Причини- Наслідки кто даст ответ дам 130 балов пжжж

Ответы

Ответ дал: mstyskaaa
0

Ответ:

Автор цієї гравюри — фламандець Вільгельм Гондіус (1597/98—1652/58). 1636 року він вперше відвідав Ґданськ, а від 1641-го остаточно там оселився. Художник перебував під покровительством короля Владислава IV Вази, а після смерті того працював на його брата і наступника Яна ІІ Казимира.

Його замовниками були королі, магнати, представники шляхти й багатого міщанства, вчені. Не уникав і козацької тематики: графічно оформив мапу України Гійома Левассера де Боплана на восьми аркушах, виконав титульний аркуш книги Йоахима Пасторія "Скіфсько-козацька війна, або змова татар, козаків і руської черні проти Польського королівства". Помер митець, так і не завершивши роботу над великою мапою Речі Посполитої Theatrum Poloniae. Похований у Ґданську.

1651 року Гондіус вигравірував портрет Богдана Хмельницького з гербом Війська Запорозького у правому верхньому куті та лаконічним підписом: "Богдан Хмельницький Його Королівської милості Запорозький очільник". За основу взяв малюнок голландця Абрахама ван Вестерфельда (1620/21—1692), придворного художника великого гетьмана литовського Януша Радзивілла. Той повсюдно супроводжував свого покровителя, маючи завдання фіксувати усі його військові подвиги та досягнення. Цілком імовірно, що малюнок олівцем накреслив під час переговорів між посольствами двох воєначальників.

Ответ дал: D9m0n
0

Ответ:

Доброго дня! Я допоможу вам створити таблицю з причинно-наслідкових зв’язків історичних подій згідно з текстом, який ви надали.

Таблиця "Причини - Наслідки" для історичних подій, пов'язаних з Богданом Хмельницьким та його епохою:

Причини

Гніт політської та економічної системи РП

Визрівання суперечностей в українському суспільстві

Створення причинно-наслідкових зв'язків між різними сферами розвитку українського суспільства

Поляки змушують українців тихо нести ярмо

Наслідки

Формування передумов національної революції

Початок національно-визвольних змагань

Загострення ситуації в Україні перед революцією

Підготовка до національно-визвольних змагань

Объяснение:

Нема

Вас заинтересует