• Предмет: История
  • Автор: yuliiaaa70
  • Вопрос задан 4 месяца назад

если кто-то гений,помогите пожалуйста ​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: krasukmihajlo372
3

Відповідь:

Тереторії:

Польща отримала території, яка раніше належала до Львівської, Київської, Волинської, Подільської та Київської губерній Російської імперії.

Чехословаччина отримала невелику частину західної України, яка раніше була частиною Австро-Угорської імперії. Ця територія включала північну частину сучасної Закарпатської області.

Румунія отримала південну частину Буковини та Бессарабію, яка раніше належала до Російської імперії.

Рухи:

У Польщі на території західної України, активними були українські націоналісти, які боролися за створення незалежної української держави.Наприклад, у 1918 році на території Галичини було оголошено Українську Народну Республіку, яка протистояла польським військам та уряду.

У Чехословаччині на території Закарпаття, яке стало частиною чехословацької держави, активними були русинські націоналісти, які вимагали більшого культурного та політичного автономії для свого народу.

У Румунії на території Буковини та Бессарабії.

Національна політика:

Польща вважала, що вся західна Україна є частиною Польщі і проводила активну політику полонізації населення. Українці були позбавлені можливості вивчати свою мову та культуру.

Чехословаччина ставилася до українців, як до "українських чехів" та здійснювала політику чеської асиміляції. Українці заборонялося використовувати українську мову в школах, урядових установах та на публічних заходах.

Румунія також вела політику румунізації населення на зайнятих територіях. Українцям заборонялося використовувати українську мову та культуру, а їхній політичний вплив був обмежений.

Економічна політика:

Польща, яка отримала західну Україну, зосередилася на розвитку промисловості, зокрема вугільної, металургійної та текстильної галузей.

Чехословаччина, яка отримала Закарпаття, продовжувала розвивати своє господарство з урахуванням потреб республіки в цілому.

Румунія, яка отримала Буковину та Бессарабію, стала зосереджуватися на розвитку сільського господарства та розробці нафтових родовищ. У 1920-х роках була створена нафтова компанія "Astra Română", яка розробляла нафтові родовища в Бессарабії та на південному заході Румунії.

Вас заинтересует