• Предмет: Химия
  • Автор: mrsanastasia6
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Студенту було доручено приготувати розчин плюмбум(ІІ) нітрату. Він насипав сіль у колбу, долив води, перемішав. Але отриманий розчин виявився мутним. Він додав ще води – осад не зник, нагрів розчин – осаду стало ще більше. Викладач порадив йому додати до розчину нітратної кислоти. Осад миттєво зник! Причина утворення осаду полягає в тому, що відбувається гідроліз солі Pb(NO3)2. Запишіть йонне та молекулярне рівняння гідролізу. Враховуючи, що гідроліз – оборотний процес, поясніть, чому гідроліз підсилюється під час розбавлення розчину та його нагрівання і послаблюється в разі додавання кислоти.
ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!!СРОЧНО! ТЕРМІНОВО!!!​

Ответы

Ответ дал: dankasmanka
0

Відповідь:

Пояснення: Pb(NO3)2+H2O⇄PbO↓+2HNO3
Pb+2NO3+HOH⇄PbO↓+2H+2NO3
При додаванні нітратної кислоти гідроліз стає слабшим, тому що нітратна кислота утворює плюмбум нітрат в реакції з оксидом плюмбуму. Осад утворював саме оксид плюмбуму.
При розбавленні розчину, в розчин потрапляє більше води, що ще більше стимулює гідроліз речовини. При нагріванні, швидкість реакції переходить в сторону тієї реакції, де більше молекул, тобто в праву сторону (не впевнений, що це правильно. Якщо що, то напишеш вчительці, що при нагріванні реакції розчинених речовин з водою протікають, ніж нерозчинних речовин ).

Вас заинтересует