Вибірковий контрольний письмовий переказ тексту наукового стилю.
Прочитати текст, дібрати заголовок. Обсяг 3,5 сторінки.
Кераміка- один із давніх видів декоративно- ужиткового мистецтва України. Археологічні розкопки показують, що гончарний посуд на території України виготовлявся ще в період неоліту. У давньому Києві в XXII ст. працювали талановиті гончарі, що створювали поливну кераміку й керамічні вироби, прикрашені кольоровими емалями. Створенню й розвитку гончарних промислів сприяла велика кількість місцевих глин.
Перший фаянсовий завод в Україні було створено в 1799 році у Міжгір'ї під Києвом. Пізніше фаянсові вироби стали виготовляти у Будах. У XIX столітті відкриваються приватні порцелянові заводи в Чернігівській губернії, де виготовляються з місцевого каоліу вироби, прикрашені ліпленням та живописом. Косовські виробничо-художні майстерні Художнього фонду України виробляють кухонний посуд. Для прикрас інтер'єру гуцульські майстри випускають панно й анімалістичну скульптуру. У місті Косове виготовляють кахель для печей, розсипаний гуцульським орнаментом. Матеріалом для майолікових виробів є місцеві червоні глини. Для оздоблення використовують ангоби і глазурі.

Ответы

Ответ дал: pon9
1

Ответ:

Title: Розвиток гончарного мистецтва та керамічної промисловості в Україні

Кераміка є одним з найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва в Україні, згідно з археологічними розкопками, гончарний посуд виготовлявся ще в період неоліту. У XXII столітті в Києві, талановиті гончарі створювали кольорову кераміку та керамічні вироби, що були прикрашені емалями. Розвиток гончарних промислів сприяла велика кількість місцевих глин.

Перший фаянсовий завод в Україні був створений у Міжгір'ї під Києвом в 1799 році. Пізніше, виготовлення фаянсових виробів розширилося в Будах. У XIX столітті, в Чернігівській губернії було відкрито приватні порцелянові заводи, де виготовляли вироби з місцевого каоліну, прикрашені ліпленням та живописом. Косівські виробничо-художні майстерні Художнього фонду України виробляють кухонний посуд, а гуцульські майстри створюють панно та анімалістичну скульптуру для прикраси інтер'єру. У місті Косове виготовляють кахель для печей, який прикрашають гуцульським орнаментом. Для майолікових виробів використовують місцеві червоні глини та ангоби і глазурі для оздоблення.

Загалом, розвиток гончарного мистецтва та керамічної промисловості в Україні є давнім та багатим, і продовжує розвиватися в наш час.


hdhdhdh14: Помоги с заданием по укр.мове.Пожалуйста очень надо
Вас заинтересует