• Предмет: История
  • Автор: danielasandina
  • Вопрос задан 4 месяца назад

З III Універсалу Української Центральної Ради, проголошеного в листопаді 1917 р.

...Віднині Україна стає Українською Народною Республікою. Не віддаляючись від Російської Республіки й зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі, щоб силами нашими по­могти всій Росії, щоб уся Російська Республіка стала федерацією рівних і вільних народів.

До Установчих Зборів України вся власть творити лад на землях наших, давати закони й правити належить нам, Українській Центральній Раді, і нашому правительству — Гене­ральному Секретаріатові України...

Однині на території Української Народної Республіки існуюче право власності на землі поміщицькі та інші землі нетрудових хазяйств сільськогосподарського значення, а також на удільні, кабінетні та церковні землі — касується...

На території Народної Республіки України від сього дня встановлюється по всіх підпри­ємствах вісім годин праці... приписуємо Генеральному Секретарству Судових Справ зроби­ти всі заходи, упорядкувати судівництво і привести його до згоди з правними поняттями народу...

Так само в Українській Народній Республіці має бути забезпечено всі свободи, здобуті всеросійською революцією: свободу слова, друку, віри, зібраннів, союзів, страйків, недотор­канності особи і мешкання, право і можливість уживання місцевих мов у зносинах з усіма установами...



Запитання до джерела

1. Коли було прийнято документ? Що він проголошував?

2. На який час отримали повноваження Центральна Рада і Генеральний Секретарі­ат? Як вирішувалось земельне питання?

3. Яке рішення прийнято щодо умов праці робітників? Який орган влади мав ви­рішити питання судочинства?

4. Які демократичні свободи проголошував Універсал? Які права він надавав націо­нальним меншинам?

5. Спираючись на знання з історії, визначте, інтереси яких верств населення відо­бражав документ. Яке значення мав Універсал?

Допоможіть будь ласка терміново!!!!!!!!!! Даю 50 балов!!!!!!

Ответы

Ответ дал: marusia43
1
Документ - III Універсал Української Центральної Ради - було проголошено в листопаді 1917 року. Універсал оголошував створення Української Народної Республіки і заявляв про бажання зберігати єдність з Російською Республікою.
Універсал передав повноваження на творення законів і управління країною Українській Центральній Раді та Генеральному Секретаріатові України до Установчих Зборів України. Документ касував право власності на землю поміщицьких та інших земель нетрудових хазяйств сільськогосподарського значення.
Універсал встановлював восьмигодинний робочий день на підприємствах Української Народної Республіки. Судочинство повинно було бути упорядковане і приведене до згоди з правними поняттями народу за рішенням Генерального Секретарства Судових Справ.
Універсал проголошував всі свободи, здобуті російською революцією: свободу слова, друку, віри, зібраннів, союзів, страйків, недоторканності особи і мешкання, право і можливість уживання місцевих мов у зносинах з усіма установами. Документ надавав національним меншинам право використовувати свою мову в установах.
Універсал відображав інтереси українського народу, зокрема робітничої та селянської верств, які вимагали встановлення демократичних прав і свобод. Документ мав велике значення як символ створення Української Народної Республіки і покладав основи для подальшої боротьби
Ответ дал: gromoboyudks
2

Ответ:

1) Документ був проголошений в листопаді 1917 року і називається "ІІІ Універсал Української Центральної Ради". Він проголошував створення Української Народної Республіки, яка не віддаляється від Російської Республіки, але зберігає свою єдність.

2) Універсал надав Центральній Раді і Генеральному Секретаріатові повноваження творити лад на землях України, давати закони та правити. Умови земельної власності поміщицьких та інших земель нетрудових хазяйств сільськогосподарського значення, а також на удільні, кабінетні та церковні землі були касовані.

3) Універсал встановлював на території Української Народної Республіки восьмигодинний робочий день на всіх підприємствах. Питання судочинства мало бути вирішене Генеральним Секретарством Судових Справ.

4) Універсал проголошував демократичні свободи, зокрема свободу слова, друку, віри, зібрань, союзів, страйків, недоторканності особи і мешкання, а також право вживання місцевих мов у зносинах з усіма установами. Універсал надавав національним меншинам права на самовизначення і гарантував захист їхніх прав та свобод.

5) Універсал відображав інтереси українського народу, зокрема земельну реформу та установлення національної влади в Україні. Значення Універсалу полягало в тому, що він став першим офіційним документом, який проголошував створення незалежної Української Народної Республіки та її право на самовизначення. Він також мав велике значення для українського національно-визвольного руху, сприяв мобілізації суспільства на підтримку української держави та допоміг встановити національну владу в Україні.

Объяснение:

Вас заинтересует