• Предмет: История
  • Автор: marinkapinhyk
  • Вопрос задан 4 месяца назад

яким було соціально-економічне становище західноукраїнських земель у міжвоєнний період​

Ответы

Ответ дал: Аноним
1

Відповідь:

У міжвоєнний період західноукраїнські землі були частиною Другої Речі Посполитої (після 1918 року – Польської республіки), а після 1939 року – радянської України. Соціально-економічне становище цих земель відрізнялося в залежності від того, яким режимом вони контролювалися.Західноукраїнські землі в економічному сенсі перебували у становищі напівколоній.

Під владою Польщі, західноукраїнські землі були занедбаними та малорозвиненими. Частину земель займали великі приватні маєтки, на яких працювали безземельні селяни. Рівень розвитку промисловості та інфраструктури був низьким, а національна політика держави змушувала українців переймати польську культуру та мову. Незважаючи на це, українські еліти, особливо в містах, розвивалися та займали впливові посади в уряді та громадському житті.

Після вторгнення радянської армії в 1939 році, західноукраїнські землі стали частиною радянської України. У перший час радянська влада провела широку соціальну та економічну реформу: націоналізувала промисловість та більшу частину землі, проводила колективізацію сільського господарства, забезпечувала доступ до освіти та здоров’я для всіх жителів. Проте пізніше, з початком Другої світової війни, влада зосередилася на забезпеченні потреб військових держави, що призвело до занепаду економіки та посилення репресій.

Вас заинтересует