• Предмет: Литература
  • Автор: lilyfedorova2
  • Вопрос задан 4 месяца назад

точка зору в літературному творі шинель гоголь

Ответы

Ответ дал: babkevicnikita8
3

Ответ:

"Шинель" Н. В. Гоголя - це повість, яка описує життя поміщика Акакія Акакієвича в Санкт-Петербурзі в XIX столітті. З точки зору літературного твору, в повісті "Шинель" автор пропонує читачеві відчути життя маленького службовця Акакія Акакієвича, який жив у столиці Російської імперії та не мав сім'ї, друзів, зовнішньої привабливості та майна.

Головна тема твору полягає в тому, що життя Акакія Акакієвича не має ніякого значення для інших людей, він є незначною постаттю, про яку забувають вже через декілька хвилин. Автор ставить питання про значимість та цінність життя людини у суспільстві, яке відрізняється своєю жорстокістю та безжалістністю до людей, що не можуть допомогти іншим.

Таким чином, з точки зору літературного твору, "Шинель" Гоголя є критикою суспільства та системи, які можуть руйнувати індивідуальність та призводити до катастрофічних наслідків для людини. Автор використовує своє талантливе письмо, щоб донести до читача глибоке почуття самотності, безнадії та розчарування головного героя

Ответ дал: mosv
1

Повість "Шинель" - одна з кращих в творчості Гоголя. У ній письменник постає перед нами як майстер деталі, сатирик і гуманіст. Розповідаючи про життя дрібного чиновника, Гоголь зміг створити незабутній яскравий образ "маленької людини" зі своїми радощами і бідами, труднощами і турботами. Безпросвітна нужда оточує Акакія Акакійовича, але він не бачить трагізму свого положення, так як зайнятий справою. Башмачкіна не обтяжується своєю убогістю, бо не знає Інший життя. А коли у нього з'являється мрія - нова шинель, він готовий терпіти будь-які позбавлення, тільки б наблизити здійснення задуманого.

Шинель стає таким собі символом щасливого майбутнього, улюбленим дітищем, заради якого Акакій Акакійович готовий працювати не покладаючи рук. Автор цілком серйозний, коли описує захват свого героя з приводу здійснення мрії: шинель зшита! Башмачкіна абсолютно був щасливий. Але чи надовго?"Маленькій людині" не судилося бути щасливим в цьому несправедливому світі. І лише після смерті здійснюється справедливість. "Душа" Башмачкіна знаходить спокій, коли повертає собі втрачену річ.Гоголь показав не тільки життя "маленької людини", але і його протест проти несправедливості життя. Нехай цей "бунт" боязкий, майже фантастичний, але герой виступає за свої права, проти основ існуючого порядку.

Образ «маленької людини» ми нерідко зустрічаємо в російській і зарубіжній художній літературі. Нам, російським читачам, що виховуються на зразках російської літератури, образ «маленької людини» до болю знайомий. Перша зустріч з ним трапляється в гоголівської повісті Миколи Васильовича Гоголя «Шинель».:

Вас заинтересует