• Предмет: История
  • Автор: dz6vech
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Монгольсько татарська навала на Україну будь-ласка дуже срочно дати і події

Ответы

Ответ дал: gromoboyudks
0

Ответ:

Монгольсько-татарська навала на Україну відбувалася в різні періоди та мала кілька етапів. Основні події можна розподілити на такі:

1223 рік - битва на річці Калка: монголи під проводом Джучі здолали велике князівство Київське, тим самим відкрили шлях до північного заходу.

1237-1240 роки - перша хвиля завоювань: монголо-татарська орда під проводом Бату Хана захоплює Київ, Чернігів, Галич, Волинь та інші міста на території сучасної України.

1255-1260 роки - дипломатична місія: князь Данило Романович відправляється до монголо-татарського хана Берке з метою укладення договору про мир і співробітництво.

1260-1280 роки - деякі українські князівства стають васалами Золотої Орди.

1287-1293 роки - друга хвиля завоювань: монголо-татарська орда під проводом Токтамиша захоплює Київ та інші міста.

1320-х років - Велике князівство Литовське здійснює успішні військові операції проти Золотої Орди та звільняє від неї значну частину українських земель.

Объяснение:

Ответ дал: Serhiipro
0

Ответ:Монгольсько-татарська навала на Україну відбувалась у XIII-XIV століттях і мала серйозний вплив на історію українського народу. У 1237-1240 роках кочові війська монголів та їх союзників - кіпчаків (також відомих як половці) під керівництвом Бату-хана та його підлеглих завдали серйозних поразок руським князівствам, які тоді існували на території сучасної України.

Монголо-татарські війська завдали руським князівствам численних збитків, знищували міста та села, вбивали жителів, руйнували храми і монастирі, що призвело до значного зниження населення в деяких регіонах. Наприклад, князівство Галицько-Волинське зазнало значних збитків і змушене було підкоритися монголо-татарській владі.

Монгольсько-татарська навала на Україну також призвела до зміни політичного та економічного ландшафту у суспільстві, зокрема до становлення нових соціальних та економічних відносин. За деякими оцінками, ці зміни стали передумовами подальшого розвитку України в ХV-XVII століттях.

Объяснение: =)

Вас заинтересует