• Предмет: История
  • Автор: sestraokrugaanimes
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Назвіть імена видатних історичних

діячів Наддніпрянщини цього 19 періоду. У чому ви вбачаєте їхній внесок

в історію України?

Ответы

Ответ дал: mateshatima
1

Ответ:

Объяснение:

Наддніпрянщина, як і інші частини України, мала безліч видатних історичних діячів у 19 столітті. Деякі з них:

Тарас Шевченко - український поет, художник і громадський діяч, народився на Наддніпрянщині. Він був одним з найвидатніших діячів української культури, а його твори стали символом українського національного відродження.

Пантелеймон Куліш - український письменник, літературний критик, громадський діяч. Він був засновником та редактором першого українського літературного журналу "Основа". Куліш також займався популяризацією української мови та літератури.

Михайло Максимович - український археолог та етнограф, засновник і перший директор Київського археологічного музею. Максимович провів багато досліджень у галузі археології та етнографії Наддніпрянщини.

Іван Мазепа - гетьман Української козацької держави в 1687-1709 роках. Він був видатним політичним та військовим діячем, який здійснив багато реформ у козацькій державі та збільшив її територію.

Михайло Грушевський - український історик, який провів багато досліджень з історії України. Грушевський був автором багатьох наукових праць про історію України та здійснив великий внесок у розвиток української історіографії.

Ответ дал: anchernel
0
У 19 столітті на території Наддніпрянщини діяли багато видатних історичних діячів, серед яких можна відзначити наступних:

Пилип Орлик - голова Колегії малоросійської військової установи, укладач Першої Конституції України, автор "Руської правди". Вніс значний внесок у розвиток української політичної думки та збереження національної ідентичності.
Михайло Грушевський - відомий український історик, діяч українського національного відродження, автор "Історії України-Руси". Створив основоположну працю про історію українського народу, яка дала поштовх для розвитку української історіографії.
Іван Мазепа - гетьман Лівобережної України, провідник національно-визвольної боротьби проти польської та московської влади. Відзначався активною діяльністю у підготовці та проведенні Полтавської битви 1709 року.
Маркіян Шашкевич - український політик, громадський та культурний діяч, засновник "Просвіти". Провів багато реформ у галузі освіти, культури та громадської діяльності.
Тарас Шевченко - видатний український поет, художник та громадський діяч, автор "Кобзаря". Його творчість внесла великий внесок у розвиток української культури, зміцнення національної свідомості та патріотизму.
Внесок цих діячів в історію України був надзвичайно значний. Вони сприяли розвитку української політичної думки, культури та освіти, збереженню національної ідентичності та національно-культурного самовизначення українського народу. Кожен з цих діячів відзначався своїм внеском у певну галузь суспільного життя. Так, Пилип Орлик був відомий як автор Першої Конституції України та відстоював інтереси української верхівки, Михайло Грушевський - як засновник української історіографії та визначний історик, Іван Мазепа - як провідник національно-визвольної боротьби, Маркіян Шашкевич - як реформатор у галузі освіти, культури та громадської діяльності, а Тарас Шевченко - як визначний поет та художник, який збагатив українську культуру своїми творами та зміцнив національну свідомість українського народу. Всі вони зробили значний внесок у розвиток української нації та стали символами боротьби за її незалежність та самовизначення.
Вас заинтересует