• Предмет: Экономика
  • Автор: vaalerriaa
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Ситуація в деякій країні характеризується 12%-м рівнем безробіття та 5%-м зростанням рівня цін, тому уряд зменшує податки та збільшує свої видатки. Як центральний, так і комерційні банки купують облігації на відкритому ринку. Використовуючи модель макроекономічної рівноваги AD—AS, покажіть наслідки комбінації монетарних і фіскальних методів. Охарактеризуйте зміни основних макроекономічних показників: обсягу ВВП, зайнятості, рівня цін, ставки відсотка та інвестицій.

Ответы

Ответ дал: Jack745
2

Ответ:

Задача досить складна, уважно дивись пояснення. Це найбільш практичний спосіб рішення цієї задачі, звісно ж якщо дивитись на не з точки зору економіки, однак також є 2 спосіб, можливо він сподобається тобі більше.

Объяснение:

1 спосіб:

Модель AD-AS (Aggregate Demand-Aggregate Supply) описує взаємодію макроекономічних факторів, які впливають на економіку країни. У цій моделі відображено взаємозв'язок між загальним попитом на товари та послуги (AD) та загальним пропозицією товарів та послуг (AS).

Збільшення своїх видатків та зменшення податків є фіскальною політикою, яка збільшує загальний попит на товари та послуги. Одночасно з цим, зменшення ставок відсотка, проведене центральним банком, є монетарною політикою, яка також збільшує загальний попит.

Отже, за моделлю AD-AS комбінація цих політик призведе до збільшення загального попиту на товари та послуги. Це призведе до збільшення обсягу ВВП та зниження рівня безробіття.

Проте, збільшення загального попиту призведе до зростання рівня цін, що може скоротити споживчу здатність населення та призвести до зменшення попиту на товари та послуги.

Комерційні та центральний банки купують облігації на відкритому ринку, що збільшує грошову масу та підвищує інвестиційну активність. Це може збільшити обсяг інвестицій та зробити позитивний вплив на зайнятість.

Отже, комбінація фіскальної та монетарної політик сприятиме збільшенню ВВП та зайнятості, але при цьому може збільшити рівень цін. Купівля облігацій на відкритому ринку може підвищити рівень інвестицій та зайнятість.

2 спосіб:

Однією з альтернатив може бути монетарна модель, яка описує залежність між рівнем грошової маси в економіці та рівнем загального попиту.

У цьому випадку збільшення видатків уряду та зменшення податків спричинять збільшення розміру дефіциту бюджету, що може призвести до зростання рівня цін в економіці. Це, в свою чергу, може викликати зменшення реального обсягу грошей в економіці та зниження загального попиту.

Комерційні та центральні банки можуть відреагувати на це зменшенням ставки рефінансування, що збільшить розмір грошової маси в економіці та збільшить загальний попит. Це, в свою чергу, може призвести до збільшення обсягу ВВП та зниження рівня безробіття в країні.

Отже, застосовуючи монетарну модель, можна зробити висновок, що зменшення ставки рефінансування банків та збільшення грошової маси в економіці може допомогти збільшити загальний попит, обсяг ВВП та знизити рівень безробіття. Проте це може також привести до зростання рівня цін у країні.

Вас заинтересует