• Предмет: География
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Підготуйте повідомлення про унікальну форму рельєфу материка Євразія.Можете невелику розповідь​

Ответы

Ответ дал: tarashomos
1

Объяснение:

Євразія має різноманітний рельєф. На її території знаходяться найвищі гірські системи земної кулі — Гімалаї. Найвища точка земної кулі — г. Джомолунгма (8850 м). Нагір'я Тибет піднімається на 4,5 км. Низовини і плоскогір'я мають величезні розміри і тягнуться на тисячі кілометрів. Три чверті поверхні Азії припадає на плоскогір'я, нагір'я і гірські хребти. У Європі гір менше, велику частину території займають низовини. Найдавнішими ділянками Євразії є Східноєвропейська та Західносибірська рівнини.

Молоді гори нової складчастості пролягають у вигляді двох гігантських поясів складчастих гір. У південній частині Євразії від Атлантичного і майже до Тихого океану простягнувся Альпійсько-Гімалайський пояс. До нього входять Піренеї, Апенніни, Альпи, Стара-Планина (Балканські гори), Карпати, Кавказ, нагір'я Памір, Гімалаї. Між крайовими хребтами лежать великі нагір'я, найбільше з них — Іранське.

Тихоокеанський пояс складчастих гір починається на Камчатці і закінчується на островах Малайського архіпелагу. Найдавнішими горами є Скандинавські. Вік Уральських гір, Алтаю і Тянь-Шаню, які з'явилися пізніше, становить майже 300 млн. років. Протягом багатьох мільйонів років давні і найдавніші гори руйнувалися зовнішніми процесами і згладжувалися. Під час наступних піднять вони були розбиті розламами на окремі брили, частина яких піднялася на значну висоту (Алтай, Тянь-Шань). Утворення гір триває і зараз.

Близько 300 млн. років тому на території Євразії утворився величезний льодовик. Повністю вкриті льодовиком були Британські острови, двома язиками він спускався Східноєвропейською рівниною, досягаючи широти Дніпропетровська; по Західносибірській низовині він опустився до шістдесятої паралелі. На більшій частині північної Азії холодний клімат обумовив виникнення багаторічної мерзлоти. Для сухих і жарких пустель Азії характерні дюни і бархани.

Велика частка землетрусів, що супроводжують утворення гірських систем, відбувається на території Євразії в гігантських поясах гір нової складчастості. Тихоокеанський сейсмічний пояс Землі оточує Тихий океан. На території материка, що належить до цього поясу, землетруси відбуваються дуже часто, особливо на Японських і Філіппінських островах. Європейсько-Азіатський сейсмічний пояс проходить південною частиною Євразії і збігається з Альпійсько-Гімалайським поясом складчастих гір. На території Євразії знаходиться багато діючих вулканів. Особливо їх багато в Тихоокеанському вулканічному поясі, що має назву Тихоокеанського „вогняного кільця”. Найвищий діючий вулкан Євразії — Ключевська Сопка на півострові Камчатка (4750 м). Є діючі вулкани і в Альпійсько-Гімалайському гірському поясі. У Середземномор'ї знаходяться найвищий вулкан Європи Етна і єдиний діючий на материковій Європі вулкан Везувій.


Аноним: це лучший ответить
Вас заинтересует