15. Уявіть, що ваш однокласник пропустив урок і ви повинні йому пояснити про правопис не з дієприслівниками. Поміркуйте, у якому стилі ви будуватимете розповідь і запишіть її. Ілюструйте свою розповідь прикладами. даю 30 балів​

Ответы

Ответ дал: anutabas
1

Розмовно-побутовий стиль.

Колю, давай почнемо з того, що частка "не" часто використовується в реченнях, коли ми хочемо відмовитись від здійснення якоїсь дії. Наприклад, якщо ми кажемо "не йду", це означає, що ми не збираємося йти (я сподіваюсь, ти це розумієш)

Що стосується правопису, то коли ми доповнюємо не дієсловом та дієприслівником, то не набуває позначення протиставлення. Наприклад, правильно писати "не виконавши", а не "невиконавши".

Також, є випадки, коли перед дієприслівником не можна ставити частку "не", якщо цей дієприкметник позначає невиконану дію. Наприклад, правильно казати "Завдання не виконано", а не "Завдання не виконуючи".

Тому, будь ласка, запам'ятай, що правильно писати "не зробивши", "не згадавши", "не знайшовши" тощо. Це допоможе тобі уникати помилок у правописі та в усному мовленні.

Я сподіваюся, що мої пояснення були зрозумілими. Якщо у тебе є ще якісь питання - не соромся запитати мене. Я завжди готовий допомогти.

Вас заинтересует