• Предмет: История
  • Автор: anaurkova758
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Як відбувалося становлення особистості історичного діяча Івана Мазепи 1.1. Де і коли він народився? 1.2. Де і в яких умовах жив, зростав, виховувався? 1.3. Як формувалися його погляди? 2. Особисті якості й риси характеру. 2.1. Як особисті якості діяча впливали на його діяльність? 2.2. Які з його особистих якостей вам подобаються, а які ні? 3. Діяльність історичного діяча. 3.1. Схарактеризуйте основні справи його життя. 3.2. Які успіхи й невдачі були в його справах? 3.3. Які верстви населення підтримували його діяльність, а які ні, і чому? 3.4. Хто був його друзями, а хто ворогами, і чому? 3.5. Якими були наслідки його діяльності: а) для сучасників; б) для нащадків. 3.6. За що людство пам'ятає цю людину? 4. Яке ваше особисте ставлення до історичного діяча? 4.1. Які почуття викликає у вас його діяльність? 4.2. Як ви ставитеся до засобів і методів його діяльності? Обґрунтуйте свою позицію.​

Ответы

Ответ дал: lazyson
6
1. Історична роль Мазепи полягає у тому, що усвідомлюючи загрозу централізаторської політики Петра І для існування Української держави, він сміливо підняв прапор національно-визвольної боротьби за свободу України. Вчинок Мазепи надихав нові покоління борців за національне визволення українського народу.


1.1 Іван Мазепа народився в селі Мазепинці. Київська область


1.2 Його батько був простим козаком, але Іван зміг піднятися по сходах влади завдяки своїй обізнаності та розумовій здібності. Іван Мазепа був свідком кількох важливих подій у історії України, таких як повстання Богдана Хмельницького, війна з Османською імперією та шведської інвазії в Україні. Мазепа почав свою службу у козацтві в ранньому віці, навчався в Києво-Могилянській академії, де отримав глибокі знання з різних галузей науки та філософії. У 1687 році він був призначений гетьманом Лівобережної України, де протягом багатьох років боровся за незалежність України та протистояв польській шляхті.


1.3 Поступово

2. Особисті якості та риси характеру Мазепи описуються декількома характеристиками, зокрема:

1. Політична вправність та дипломатичність: Мазепа був відомий своєю здатністю до вирішення складних політичних ситуацій та проведення ефективної дипломатії. Він зміг зберегти свою владу, підтримуючи добрі відносини з Польщею та Московією.
2. Вірність своїм ідеалам: Мазепа був відомий своєю вірністю ідеалам української незалежності та віри в Українську православну церкву.


2.1 Частіше за все - позитивно.


2.2 Мені сподобалось, те що Іван Мазепа був взмозі тримати дружні відносини між країнами та любим свою.

3. Іван Мазепа на гравюрі 17-18 ст. Після обрання гетьманом намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок до економічно-культурного розвитку Лівобережжя. Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави з кордонами часів Хмельниччини.


3.1 Після обрання гетьманом (1687) прагнув об'єднати українські землі в єдиній державі, відродити авторитет гетьманської влади. Припинилася громадянська війна («Руїна»), розпочалося економічне відродження країни, зміцнився міжнародний імідж України. Портрет Івана Мазепи з колекції Дніпровського художнього музею.


3.2 Його вважали найбільшим і найбагатшим феодалом Європи. Орден Андрія Первозваного. Невдачі: Поразка у Полтавській битві, знищення Батурина, похований невідомо де

3.3 У той же час, діяльність Мазепи мала своїх противників серед козаків та звичайного населення. Вони були не задоволені Мазепою через його співпрацю з іноземними владами та невиконанням своїх обіцянок стосовно захисту національних інтересів України.

Вас заинтересует