• Предмет: География
  • Автор: liliastuzna
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

СРОЧНО ДАМ 20 БАЛЛОВ !!!!!. Американський еколог Баррі Коммонер так сформулював основні закони екології: 1) все пов'язане з усім; 2) все має кудись подітися; 3) природа «знає» краще; 4) ніщо не дається задарма. Наведіть по одному прикладу до кожного закону.​

Ответы

Ответ дал: sinkodasa12
2

1)Все пов'язано з усім.

Це закон про екосистеми і біосферу, звертає увагу на загальний зв'язок процесів і явищ у природі. Він покликаний застерегти людину від необдуманого впливу на окремі частини екосистем, що може призвести до непередбачених наслідків. (Наприклад, осушення боліт призводить до обміління річок).

2)Все повинно кудись діватися.

Ніщо не зникає безслідно, та чи інша речовина просто переміщається з місця на місце, переходить з однієї молекулярної форми в іншу, впливаючи при цьому на життєві процеси живих організмів. Дія цього закону - одна з головних причин кризи навколишнього середовища. Це закон про господарську діяльність людини, відходи від яких неминучі, і тому необхідно думати як про зменшення їх кількості, так і про подальше їх використання (наприклад, величезні кількості нафти і руди витягнуті із землі, перетворені в нові з'єднання і розсіяні в навколишньому середовищі).

3)Ніщо не дається задарма.

Глобальна екологічна система, тобто біосфера, являє собою єдине ціле, в рамках якого будь-який виграш пов'язаний з втратами, але, з іншого боку, все, що вилучено з природи, має бути відшкодовано. Платежів за цим векселем неможливо уникнути, вони можуть бути тільки відтерміновані (наприклад, при вирощуванні зерна, овочів ми витягаємо з ріллі хімічні елементи (азот, фосфор, калій та ін), і якщо в неї не вносити добрива, то врожай поступово починає знижуватися ).

4)Природа знає краще.

Закон базується на результатах виникнення і розвитку життя на Землі, на природному відборі в процесі еволюції життя. Так, для будь-якої органічної речовини, що виробляється організмами, в природі існує фермент, здатний цю речовину розкласти. У природі жодна органічна речовина не буде синтезована, якщо немаж можливості для її розкладання. Це закон раціонального природокористування. "...

Вас заинтересует