3.У яблук ген, що зумовлює червоний колір плодiв домiнує над геном зеленого забарвленя.Якого кольору
будуть плоди у рослин,отриманих від схрещування гомозиготних червоноплодових рослин з
зеленоплодовими? Які будуть плоди у другого покоління
гібридів?
Ответы
Ответ дал:
1
Відповідь:
Яблука рослин, які мають ген для червоного забарвлення плодів, є гомозиготними для цього гена (RR). Зеленоплодові рослини мають два рецесивні гени зеленого забарвлення (rr).
При схрещуванні між собою цих рослин, всі нащадки будуть гетерозиготні (Rr) для гена з червоним забарвленням плодів, оскільки кожен отримав по одному гену від кожного батька.
У таких гібридів, що мають ген Rr, домінує ген для червоного забарвлення плодів, тому плоди будуть червоними. Однак у другому поколінні гібридів (F2) будуть нащадки, які будуть гомозиготними для червоного забарвлення (RR), гомозиготними для зеленого забарвлення (rr), або гетерозиготними (Rr). Співвідношення цих нащадків буде 1:2:1, відповідно.
Вас заинтересует
1 год назад
1 год назад
3 года назад
3 года назад
8 лет назад
8 лет назад