• Предмет: История
  • Автор: kukushkadasya
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Письмово порівняйте воєнну інтервенцію США у В'єтнамі та СРСР в Афганістані. Знайдіть спільні та відмінні риси.

Ответы

Ответ дал: flash77779
13

Воєнна інтервенція США у В'єтнамі (1964-1973) та СРСР в Афганістані (1979-1989) є двома з найвідоміших зовнішньополітичних військових конфліктів двох світових держав. Обидва конфлікти мали свої причини, наслідки та характеристики, які варто порівняти.

Спільні риси:

Ідеологічна мотивація: Обидва конфлікти були частково мотивовані бажанням поширити власну ідеологію та обмежити вплив супротивника. США хотіли запобігти розповсюдженню комунізму в Південно-Східній Азії, а СРСР хотів забезпечити комуністичний режим в Афганістані та обмежити вплив Заходу в регіоні.

Провокація протестів: Інтервенції в обох випадках викликали значні протести серед населення власних країн. Американська воєнна кампанія викликала масовий антивоєнний рух у США, тоді як радянська інтервенція у Афганістані зумовила поширення незадоволення серед радянського населення.

Військова інтервенція: В обох випадках воєнні сили втручалися з метою підтримки дружнього до власної країни уряду та боротьби проти повстанців, які були проти такого уряду.

Відтягнутість від війни: Обидва конфлікти стали важким тягарем для армій США та СРСР, які стикалися з незвичним середовищем, розгортаючою герильською війною та відсутністю чіткої стратегії перемоги.

Відмінні риси:

Масштаб і тривалість конфліктів: Воєнна інтервенція США у В'єтнамі тривала більше (приблизно 9 років), тоді як радянське втручання в Афганістані тривало близько 10 років. Війна у В'єтнамі також зачепила значно більше людей та забрала більше життів.

Характеристики противників: У В'єтнамі американські війська зіштовхнулися з добре організованими та мотивованими військами В'єтконгу та Північного В'єтнаму. У випадку з Афганістаном радянські війська воювали проти різних фракцій муджахедінів, які були менш централізованими, але також відчайдушно боролися за свою країну.

Міжнародна підтримка: У випадку з воєнною інтервенцією США у В'єтнамі, більшість міжнародної спільноти була проти американської участі в конфлікті. З іншого боку, СРСР отримав деяку міжнародну підтримку у випадку з Афганістаном, але більшість країн засуджували радянське втручання.

Вплив на зовнішню політику: Воєнна інтервенція США у В'єтнамі спричинила значні зміни у зовнішній політиці країни, зокрема поразку американського "доміно-ефекту" та зміцнення детенте з СРСР. З іншого боку, радянське втручання в Афганістані не спричинило таких же глобальних змін, але стало однією з причин розвалу Радянського Союз

Вас заинтересует