• Предмет: Биология
  • Автор: vanekvetrov25
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Деякі форми катаракти та глухонімоти у людини передаються як аутосомні рецесивні незчеплені ознаки.

1. Яка вірогідність народження дітей з двома аномаліями в родині, де обоє батьків гетерозиготи по двох парах генів?

2. Яка вірогідність народження дітей з двома аномаліями у родині, де один з батьків страждає катарактою, а другий з подружжя гетерозиготен по цим ознакам.

Ответы

Ответ дал: Мишкабаянов
2

1.  Якщо обидва батьки є гетерозиготами, то вони мають на одній з пар хромосом, яка кодує цю ознаку, по одному нормальному і одному аномальному алелю. Так як ця ознака є рецесивною, то щоб дитина успадкувала аномальний алель від обох батьків, вона повинна успадкувати по одному аномальному алелю від кожного батька. Таким чином, ймовірність народження дітей з двома аномаліями у цієї пари батьків буде 1/4 або 25%.

2. Якщо один з батьків страждає катарактою, то він має два аномальних алелі на обох генах, які кодують цю ознаку. Інший батько є гетерозиготою, тобто має аномальний алель на одній з пар генів, що кодують цю ознаку, і нормальний на іншій парі генів. Ймовірності народження дитини з однією аномалією за такої пари батьків буде 50%. Щоб дитина успадкувала аномальний алель від обох батьків і мала дві аномалії, вона повинна успадкувати аномальний алель від батька з катарактою та аномальний алель від гетерозиготного батька. Оскільки успадкування різних генів відбувається незалежно, ймовірність народження дітей з двома аномаліями становить 1/4 * 1/2 = 1/8 або 12.5%.


vanekvetrov25: Це задача. Можна будь ласка її в такому оформленні?
vanekvetrov25: Дано:

А - ____; а - _____

Р-? F1:-?

Розв‘язання:

Р: ♀ __ х ♂ ____

G :_____ х _____

F1:

Відповідь:
Вас заинтересует