Дайте визначення поняттям

1.Матріархат___________________________________________________________________________




Слобода_____________________________________________________________________________


2.Вихідцями з яких регіонів були перші переселенці на Слобожанщині

3.Чому міста будувались як укріплення або фортеці ?

4.Які соціальні групи населення мешкали в місті Харкові із середини 17ст. Основні види їхніх занять.

5.Поясніть , чому бєлгородський воєвода, який користувався на Слобідській Україні необмеженою владою, наданою йому московським царем, будував відносини з кожним полком окремо і жодного разу не збирав разом усіх слобідських полковників.

6.Порівняйте адміністративно-територіальний устрій Слобідської України і Гетьманщини. Що спільного і що відмінне. Чому?

Ответы

Ответ дал: irop27919
0

Ответ:

1. Матріарха́т (лат. mater і грец. άρχη, «влада матері», також матріархальна система, устрій, лад) — суспільний устрій, де домінують жінки в сім'ї, суспільстві, державі. У гуманітарно-суспільних науках система відносин, у якій жінка відігравала б таку роль.

Слобода́, слобідка, свобода — у Східній Європі XVI—XVIII століття різновид поселення-колонії. У домодерній Україні — козацька колонія або новозасноване поселення з власним самоврядуванням, мешканців якого власник (держава, церква і магнати) звільняв на деякий час (зазвичай 15—25 років) від виконання повинностей (оплати чиншів тощо).

2. Переважну більшість населення Слобідської України становили вихідці з Наддніпрянщини. Причина масового переселення з обжитих місць – утиски з боку польського уряду. Кількість переселенців збільшилася в період громадянської війни у Речі Посполитої та польсько-російської війни 1654 – 1667 рр.

3. Городища-князівські фортеці – це опорні пункти влади на місцях, збудовані за ініціативою великих князів. Їх називають фортецями, а не замками на тій підставі, що в них, особливо на ранньому етапі існування військові функції переважали над господарськими. Вони, також, відігравали роль державних укріплень.

4. Одночасно Харків стає культурним, науковим та просвітнім центром на Сході України. В 1726 році з Бєлгорода в наше місто переведено архієрейську школу, створену випускником Києво-Могилянської академії єпископом Єпіфанієм Тихорським за допомогою князя Голіцина, яка одержала назву слов'яно-греко-латинської, а пізніше перетворена в Харківський колегіум, який став центром освіти та науки на півдні Росії. В його стінах вчилося багато юнаків, що стали згодом видатними діячами науки та культури.

Вас заинтересует