• Предмет: Право
  • Автор: bezrekainna
  • Вопрос задан 4 месяца назад

4. Еволюція форми державного правління у Російській та Австрійській (Австро-Угорській )
імперіях кінець ХІХ – поч ХХ ст. (від абослютної до дуалістичної монархії)

Ответы

Ответ дал: sever0000
0

Ответ:

У кінці ХІХ століття Російська Імперія знаходилась під управлінням царя, який мав абсолютну владу. Утім, після поразки Росії в Кримській війні (1853-1856), уряд прагнув реформувати державу та збільшити вплив народу на політику. У 1864 році була створена земська реформа, що передбачала створення місцевих органів самоврядування. У 1905 році Імператор Микола II видав Маніфест про громадянські свободи, що забезпечило свободу слова та створило Державну Думу.

У Австро-Угорській імперії влада належала імператорові, який представляв себе як надгромадянина. У 1867 році було підписано Австро-Угорський компроміс, що передбачав створення дуалістичної монархії. Австрійська імперія була поділена на землі, кожна з яких мала свій уряд та парламент. Угорська частина імперії також мала свій парламент. Уряд був утворений із двох міністрів-представників Австрії та Угорщини.

Таким чином, як у Росії, так і в Австро-Угорській імперії спостерігалась еволюція форми державного правління від абсолютної монархії до більш демократичної дуалістичної монархії.

Вас заинтересует