• Предмет: География
  • Автор: brajkomaksim18
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Розповідь про 1 річку Евразиї ​

Ответы

Ответ дал: irop27919
1

Ответ:

Річки Євразії виносять в Світовий океан майже половину всіх річкових вод планети. За обсягом річкового стоку континент перевершує всі материки. Велика частина найбільших річок світу (протяжністю понад 3 тис. км) знаходиться в Євразії.

Найбільші річки Євразії: Янцзи, Хуанхе, Меконг, Інд, Лена, Об, Єнісей, Волга.

Річки нерівномірно розподілені по території материка. Найбільші річкові системи знаходяться в Північній, Східній і Південно-Східній Азії. У Європі переважають невеликі річки. Басейн внутрішнього стоку займає центральну частину материка. Частина річок (Волга, Амудар’я, Ілі) впадає в безстічні озера (Каспійське, Аральське, Балхаш), інші губляться в пісках пустель.

Річки басейну Тихого океану мають мусонний тип режиму і виділяються багатоводністю (Янцзи, Хуанхе, Меконг, Амур).

Янцзи – найдовша річка Євразії (6300 м). Вона починається в Тибеті, через порожисті ущелини проривається на Алювіальну рівнину і впадає в Східно-Китайське море. Янцзи за обсягом стоку посідає 4-е місце після Амазонки, Конго і Гангу з Брахмапутра.

Хуанхе ( «жовта ріка») – друга за довжиною річка Євразії (4845 м). Хуанхе щороку виносить в Жовте море понад 1 млрд т твердого матеріалу, що і надає воді самої річки і моря жовтий колір.

У річок басейну Індійського океану також мусонний режим. Найбільші з них – Інд, Брахмапутра, Ганг, Тигр, Євфрат – утворюються високого в горах. Система Ганг – Брахмапутра по водності займає 3-е місце після Амазонки і Конго.

Річки басейну Атлантичного океану не утворюють великих систем, мають менший і більш рівномірний стік, різноманітні джерела живлення. Найбільша ріка цього басейну – Дунай (2850 м), що протікає по території або є кордоном 10-ти країн.

Басейн Північного Льодовитого океану займає північну околицю Євразії. Найбільші річки цього басейну – Лена, Об, Єнісей – беруть початок в горах, течуть по долинах з півдня на північ. Харчуються вони талими сніговими, дощовими і льодовиковими водами. Взимку замерзають, а багато їх невеликих приток промерзають до дна.


brajkomaksim18: Спасибо
Ответ дал: OAstakhov
0

Відповідь:

Янцзи́ (спрощ.: 扬子江; кит. трад.: 揚子江; піньїнь: Yángzǐ Jiāng) або Чан (спрощ.: 长江; кит. трад.: 長江; піньїнь: Cháng Jiāng, «Довга річка») — найдовша річка Євразії, третя за довжиною у світі (після Нілу і Амазонки). Протікає територією Китайської Народної Республіки, має довжину близько 6 300 км, площа басейну — 1 808 500 км².

Янцзи приймає притоки з п'ятої частини площі Китаю і в її басейні проживає третина населення Китаю[5]. Разом з Хуанхе, Янцзи є найважливішою річкою в історії, культурі та економіці Китаю. Процвітаюча дельта річки Янцзи продукує до 20 % ВВП Китаю. Річка є важливою фізичною і культурною розділовою лінією між Північчю і Півднем Китаю. Китайці, що живуть на північ від Янцзи, говорять різними діалектами мандаринської мови. У більшості провінцій на південь від річки розмовляють китайськими мовами, які є незрозумілими для мандариномовних людей.

Пояснення:


brajkomaksim18: Спасибо
Вас заинтересует