• Предмет: История
  • Автор: highheiufuguf
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Підтвердіть фактами або спростуйте слушність оцінки О. Лотоцького: «Якщо поступки на користь українців обмежилися лише призначенням на новостворену у Львівському університеті кафедру історії Східної Європи М. Грушевського, то наслідки його діяльності в Галичині вже самі по собі цілком виправдовують ту політичну акцію, що й творцями були Антонович, Кониський, Барвінський...» срочно надо​

Ответы

Ответ дал: kotenokzloi992
1

Ответ:

Оцінка О. Лотоцького є взагалі-то точною, хоча можна було б розширити її контекст і деталізувати деякі аспекти.

Михайло Грушевський – видатний український історик, політолог, мислитель та діяч національно-визвольного руху. Він є одним з ключових фігур української інтелігенції на початку ХХ століття і мав значний вплив на розвиток національної культури та самосвідомості українців.

У 1901 році М. Грушевський був запрошений на посаду професора історії на новостворену кафедру Східної Європи у Львівському університеті. Це була важлива подія для української інтелігенції, оскільки до цього часу університети Галичини не мали українських викладачів і були практично закриті для українців. Діяльність М. Грушевського на кафедрі історії Східної Європи була дуже успішною і відкрила шлях для інших українських вчених до академічної кар'єри.

Проте, на відміну від того, що стверджує О. Лотоцький, діяльність М. Грушевського в Галичині не обмежувалася лише його професорською діяльністю. Він брав активну участь у національно-визвольному русі, зокрема, став одним з організаторів української наукової спільноти "Шевченко-науковці", що мала значний вплив на розвиток української культури та інтелектуальної сфери в Галичині.

Вас заинтересует