Переписати текст.Визначити у ньому вставні слова або словосполучення,вказати,до якої групи за значенням вони належать(підручник-с.133)

І. Багато хто з вас, певно, замислювався, чому південь нашої країни називають Таврією, а півострів Крим – Тавридою. За свідченням учених, ці назви є своєрідною пам’яткою про стародавнє плем’я таврів, що заселяло колись цю територію.
За однією з легенд, назва міста Бердичів походить від назви племені берендичів, що жило тут за часів Київської Русі. З берендичів зазвичай формувалася найбільш боєздатна кіннота князя Володимира Мономаха.
Як пояснити походження назви міста Конотопа? Кажуть, колись тут були непрохідні болота, де тонули коні.
Назву міста Житомира дехто пов’язує з ім’ям дружинника князів Аскольда і Діра. За іншими твердженнями, місто виникло як центр південного слов’янського племені житичів.
Засновником Харкова вважають козака Харка. За іншими переказами, назва міста пов’язана з назвою однойменної річки (За Г.Скарлатом; 114 сл.).
ІІ. Мелодія дзвону... Безумнівно, вона заспокоює, навіює спогади, змушує замислитись... У ній вчувається музика Відродження, а отже, бринить пам’ять про наших предків, традиції, культуру.
Відома річ, дзвони відігравали значну роль у житті міст і сіл. По-перше, вони скликали на віче, по-друге, попереджали, оповіщали. Дзвони, до речі, збирали громаду на оборону рідної землі. Таким чином, дзвін виконував роль організатора людей. Не дарма дзвін – інструмент од Бога.
На початку V століття дзвони зробив Святий Павлин. Якось уві сні цей єпископ почув дивовижну мелодію. Він пішов на звук і опинився в полі, де росли небесного кольору прекрасні дзвіночки. Це їхня пісня бентежила душу. І сказав Бог Святому Павлинові, що такої форми мають бути срібні сурми. Святий Павлин наказав виготовити дзвони. Звичайно, квіти віддали витворові не тільки форму, а й назву.
Настрій дзвону передається слухачам. Приміром, коли померла людина, дзвін сумно сповіщає про це, але потім звучать світлі ноти. Адже людини немає, та душа її вічна... Є у дзвонах, певно, якась таємниця, розгадати яку, мабуть, неможливо

Ответы

Ответ дал: uspex13
1

Відповідь:

І. Багато хто з вас, певно (припущення, невпевненість), замислювався, чому південь нашої країни називають Таврією, а півострів Крим – Тавридою. За свідченням учених (джерело повідомлення), ці назви є своєрідною пам’яткою про стародавнє плем’я таврів, що заселяло колись цю територію.

За однією з легенд (джерело повідомлення), назва міста Бердичів походить від назви племені берендичів, що жило тут за часів Київської Русі. З берендичів зазвичай формувалася найбільш боєздатна кіннота князя Володимира Мономаха.

Як пояснити походження назви міста Конотопа? Кажуть (джерело повідомлення), колись тут були непрохідні болота, де тонули коні.

Назву міста Житомира дехто пов’язує з ім’ям дружинника князів Аскольда і Діра. За іншими твердженнями (джерело повідомлення), місто виникло як центр південного слов’янського племені житичів.

Засновником Харкова вважають козака Харка. За іншими переказами (джерело повідомлення), назва міста пов’язана з назвою однойменної річки (За Г.Скарлатом; 114 сл.).

ІІ. Мелодія дзвону... Безсумнівно (впевненість), вона заспокоює, навіює спогади, змушує замислитись... У ній вчувається музика Відродження, а отже (послідовність думок), бринить пам’ять про наших предків, традиції, культуру.

Відома річ (впевненість), дзвони відігравали значну роль у житті міст і сіл. По-перше (послідовність думок), вони скликали на віче, по-друге (послідовність думок), попереджали, оповіщали. Дзвони, до речі (послідовність думок), збирали громаду на оборону рідної землі. Таким чином (послідовність думок), дзвін виконував роль організатора людей. Не дарма дзвін – інструмент од Бога.

На початку V століття дзвони зробив Святий Павлин. Якось уві сні цей єпископ почув дивовижну мелодію. Він пішов на звук і опинився в полі, де росли небесного кольору прекрасні дзвіночки. Це їхня пісня бентежила душу. І сказав Бог Святому Павлинові, що такої форми мають бути срібні сурми. Святий Павлин наказав виготовити дзвони. Звичайно (впевненість), квіти віддали витворові не тільки форму, а й назву.

Настрій дзвону передається слухачам. Приміром (послідовність думок), коли померла людина, дзвін сумно сповіщає про це, але потім звучать світлі ноти. Адже людини немає, та душа її вічна... Є у дзвонах, певно (припущення, невпевненість), якась таємниця, розгадати яку, мабуть (припущення, невпевненість), неможливо

Пояснення:


sofiiakudyk: Дякую!
sofiiakudyk: могли би ви допомогти ще з пару завданнями (в мене є на акаунті)?
Вас заинтересует