• Предмет: История
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

!!!100б!!!

•Прочитайте звернення премʼєр-міністра А. Волошина до народу Карпат-ської України від 3 листопада 1938 р., м. Ужгород.
•Відповісти на питання

«Браття та сестри!
Ми, уряд Підкарпатської Русі, яку Великі держави, що встановили остаточні кордони 2 листопада 1938 р. у Відні, назвали Карпатською Україною, звертаємося до вас у цю вирішальну хвилину з гарячим закликом.
Відірвання споконвічних наших городів Ужгорода й Мукачева від Карпат-ської України - це зранення нашої Батьківщини. Памʼятаймо про те, що завдяки цьому здобуто українську державну самостійність. Цей важкий удар не захитає нашої волі виконати те велике завдання, яке поставила перед нами історія.
Супроти нового стану речей, столицю нашого краю переносимо із забраного Ужгорода до Хуста, до того міста, у якому 21 січня 1919 р. проголошено перше бажання нашої самостійності.
Ми вирішили взятися за історичний труд побудови нашої обкроєної, однак до самостійності піднесеної країни. Між вами ходять агенти чужих інтересів, які застрашують вас, що ми на нашій обкроєній землі не зможемо жити, бо не буде
з чого жити й на чому працювати. Та таке твердити може лише ваш ворог, що
хотів би підкорити нашу землю пануванню тих фальшивих "приятелів", які сьо-годні забрали наші прадідні міста, хоч їм ті міста непотрібні, не принесуть їм ніякої користі.
Ви повинні це знати, що наші вороги хотіли забрати всі скарби нашої землі, які забезпечать нам краще життя.
Для розбудови нашої країни маємо забезпечені умови, тобто капітал і працівні сили, які допоможуть владі повести вас до кращого майбуття.
Наша самостійна держава не тільки дає нам культурну й політичну свободу, а й забезпечує також для всіх нас хліб і працю. Уже цього року почнемо будувати нові дороги й залізниці. Закликаємо вас усіх, свідомих братів і сестер, щоб ви показали себе гідними свободи й допомагали владі в розбудові нашої держави.
Хай зникнуть усілякі релігійні, мовні й класові суперечки, які до сьогодні ви-кликали між нами вороги нашого народу.
Боже, допоможи нам сповнити відповідальний труд!
Премʼєр-міністр в. р. Др. Августин Волошин».

1) Про які міжнародні політичні події йдеться на початку звернення?
2) Порівняйте аргументи, якими намагалися деморалізувати мешканців Карпат-ської України іноземні агенти в 1938-1939 рр. та з 2014 р. у сучасній Україні.
3) Які чиники А. Волошин уважав вирішальними для побудови держави?
4) Які його фрази звучать як афоризми? Які мовні засоби вдало характеризують

Ответы

Ответ дал: Eeeugene
0

Ответ:

1) На початку звернення йдеться про відірвання міст Ужгороду та Мукачева від Карпатської України, яку Великі держави назвали Підкарпатською Руссю, у 1938 році. Уряд Підкарпатської Русі закликає своїх громадян до підтримки і згуртування у зв'язку з цією ситуацією. Вони переносять столицю свого краю з Ужгорода до Хуста та закликають населення допомогти владі в розбудові нашої держави та показати себе гідними свободи.

2) Аргументи, якими намагалися деморалізувати мешканців Карпатської України були спрямовані на те, щоб переконати їх, що новий стан речей - окупація їх землі, що це може призвести до того, що їхнє життя буде неможливим. Агенти чужих інтересів запевняли їх, що на обкроєній землі не буде нічого, що забезпечить їхнє існування, і що вони не зможуть працювати і жити в цих умовах. Однак, уряд Підкарпатської Русі намагався довести, що таке твердження є лише підриванням віри у свої можливості, що влада забезпечить їм капітал і працівні сили для розбудови держави і належних умов для праці і життя. Крім того, зазначалося, що у новій самостійній державі будуть забезпечені культурна та політична свобода, а також хліб і праця для всіх громадян. Запевнювали, що влада буде будувати нові дороги і залізниці, і закликали свідомих братів і сестер показати себе гідними свободи і допомагати владі в розбудові держави. Крім того, влада закликала до зникнення всіляких релігійних, мовних і класових суперечок, які до цього часу викликали між ними ворогів, що вони повинні згуртуватися і показати себе єдиною нацією.

3) Августин Волошин вважав, що для побудови держави необхідно мати капітал і працювальні сили, які допоможуть владі повести народ до кращого майбутнього. Він також стверджував, що самостійна держава дає культурну і політичну свободу, а також забезпечує хліб і працю для всіх громадян. Волошин закликав свідомих братів і сестер показати себе гідними свободи й допомагати владі в розбудові держави. Він також наголошував на необхідності усунення релігійних, мовних та класових суперечок, які розбивають єдність народу і служать інтересам ворогів.

4)"Відірвання споконвічних наших городів Ужгорода й Мукачева від Карпат-ської України - це зранення нашої Батьківщини."

"Цей важкий удар не захитає нашої волі виконати те велике завдання, яке поставила перед нами історія."

"Ми вирішили взятися за історичний труд побудови нашої обкроєної, однак до самостійності піднесеної країни."

"Для розбудови нашої країни маємо забезпечені умови, тобто капітал і працівні сили, які допоможуть владі повести вас до кращого майбуття."

"Наша самостійна держава не тільки дає нам культурну й політичну свободу, а й забезпечує також для всіх нас хліб і працю."

"Хай зникнуть усілякі релігійні, мовні й класові суперечки, які до сьогодні викликали між нами вороги нашого народу."

"Боже, допоможи нам сповнити відповідальний труд!"

Мовні засоби, які Волошин використовує, щоб донести свої ідеї, включають в себе пряме звернення до слухачів, емоційне забарвлення, твердження, що стверджують його авторитет, та оптимістичний тон, спрямований на майбутнє. Він також користується алегоріями, щоб передати значення його ідей, як у випадку з "важким ударом", який не здатен захитати національну волю. Волошин також наголошує на спільній меті та необхідності працювати разом.

Вас заинтересует