Проаналізуйте значення поданих фразеологізмів, визначте джерела їх
походження:
Непрошений гість гірше за татарина; Прометсів вогонь; втрачені ілюзії; терпи козаче, отаманом будеш; Варфоломіївська ніч; дати гарбуза; куй залізо, поки гаряче; як муха в окропі; терновий вінець; мокра курка; досвітні вогні; обос рябос; де гроші люблять, там совість гублять; іти на Голгофу;
Прокрустове ложе.

Ответы

Ответ дал: Maksarchi9
1

Ответ:

"Непрошений гість гірше за татарина" - означає, що небажаний гість може завдати більшої шкоди, ніж ворог. Походить з історії України, коли татари здійснювали напади на українські землі, але іноді приводили з собою товари для обміну. Необхідно було бути обережним і не приймати непрошених гостей.

"Прометсів вогонь" - означає запалювання вогню без належних заходів безпеки, що може призвести до серйозних наслідків. Походить з грецької міфології, де Прометей вкрав вогонь у богів і передав його людям.

"Втрачені ілюзії" - означає розчарування, коли очікування не відповідають реальності. Походить з філософської термінології.

"Терпи козаче, отаманом будеш" - означає, що необхідно переносити труднощі і виправдати довіру, щоб отримати високу посаду. Походить з історії козацтва.

"Варфоломіївська ніч" - означає масове вбивство або розправу. Походить з історії Франції, коли у 1572 році було замовлено розправу над протестантами у Парижі.

"Дати гарбуза" - означає звільнення з роботи, вигнання з місця проживання. Походить з практики користування наймом, коли господар міг вигнати орендаря з помешкання за невиконання умов договору.

"Куй залізо, поки гаряче" - означає, що необхідно використовувати відповідний момент для досягнення мети. Походить з коваль

Вас заинтересует