• Предмет: История
  • Автор: kabanec367
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Поможіть ПЖ
Даю 100 балів!!!!
Скориставшись документами, з'ясуйте, яку роль у суспільно-політичному житті відігравала УАПЦ. Чому влада вдалася до її ліквідації? На підставі уривків зробіть висновок про 1) причини антицерковної пропаганди; 2) методи антирелігійної агітації влади.​

Ответы

Ответ дал: fvhfcgfvrfrfhyhyv
0

Объяснение:

Колишня незалежна неканонічна православна церква, яка декларує своє канонічне походження від Польської Православної Церкви.Українська православна церковна організація, що виникла під час національно-визвольних змагань (1917—1921). Призупинила своє існування в кінці 1930-х років внаслідок терору та репресій влади СРСР.

Ответ дал: smaukk
0

УАПЦ (Українська автокефальна православна церква) була створена у 1921 році під час польської окупації Західної України. Ця церква відігравала важливу роль у суспільно-політичному житті України в період міжвоєнного часу. Вона була суспільно-політичним чинником, який допомагав українському народові в збереженні культурно-релігійних традицій і зміцненні національної ідеї.

У 1930-х роках радянська влада розпочала антирелігійну кампанію. У рамках цієї кампанії УАПЦ була піддана переслідуванню і репресіям. Влада вдалася до ліквідації УАПЦ у 1937 році. Причини цієї ліквідації були політичними і релігійними. УАПЦ була автокефальною церквою, що означало, що вона була незалежною від московського патріархату. Це було неприйнятно для радянської влади, яка намагалася знищити будь-яку незалежну думку і організацію.

Антицерковна пропаганда була однією з основних причин ліквідації УАПЦ. Влада намагалася знищити будь-яке релігійне переконання, яке могло бути конкурентом радянської ідеології. Ця пропаганда включала в себе використання засобів масової інформації, лекцій, розповсюдження антирелігійної літератури і брошур.

Методи антирелігійної агітації влади були досить жорстокими  вони включали в себе:

Заборону релігійної пропаганди: Релігійні газети, журнали і книги були заборонені, а релігійні об’єкти і символи були знищені.

Переслідування духовенства: Влада затримувала та репресувала священиків, монахів і послів церков.

Впровадження антирелігійної пропаганди в школах та університетах: Діти та молодь були викладені антирелігійній ідеології в школах і університетах, де їм пропонувалися спеціальні предмети, що сприяли відірванню їх від релігійних традицій.

Розпалювання антирелігійних настроїв в суспільстві: Влада сприяла поширенню антирелігійних настроїв в суспільстві, використовуючи масові заходи і виконавчу владу для зміцнення своєї влади.

Вас заинтересует