• Предмет: Литература
  • Автор: lilyok2006
  • Вопрос задан 4 месяца назад

50 БАЛІВ! ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!! Треба написати твір на тему: «Зустріч Сантьяго з янголом» Уявіть цю зустріч героя твору «Старий і море» Сантьяго з янголом - героєм оповідання «Стариган із крилами». Про що вони могли розмовляти, чи могли бути корисними один одному? Можна написати твір у формі діалогу. (обсяг - 2 сторінки)
Надо написать сочинение на тему: «Встреча Сантьяго с ангелом». Представьте эту встречу героя произведения «Старик и море» Сантьяго с ангелом – героем рассказа «Старик с крыльями». О чем они могли говорить, могли быть полезны друг другу? Можно написать сочинение в форме диалога. (объем – 2 страницы)​

Ответы

Ответ дал: SimplyTheBest777
1

Ответ:

Объяснение:

Оповідання “Стариган з крилами” розповідає про появу в невеличкому рибальському селищі янгола. Він мав вигляд дуже старого чоловіка з величезними крилами. “На ньому була злидарська одіж. Кілька пасем невизначеного кольору волосся прилипло до голого черепа, в роті майже не залишилось зубів, і у всій його поставі не було ніякої величі”.Пелайо з Елісендою, у садибі яких опинився янгол, на ніч закрили його в курнику. Сусідка, “котра знала все про цей і про той світ”, висловила припущення, шо янгола прислали за дитиною Гіелайо, яка в цей час хворіла.Та коли “наступного дня дитина прокинулась і попросила їсти, жар у неї спав”, то звинувачення в тому, що йото поява пов’язана з лихом, відпала.На полоненого янгола йшли дивитися з усіх усюд. Невиліковно хворі жадали від нього чудесного зцілення. Елісенді “спало на думку обгородити патіо парканом і за вхід брати п’ять сентаво з кожного, хто захоче подивитися на янгола”. І Палайо з Елісендою заробили на ньому чималеньку суму грошей, “менш ніж за тиждень вони заповнили мідяками всі посудини, які мали в домі, в черзі бажаючих подивитися на живого янгола не видно було кінця-краю”.Надивившись на янгола, люди переключили свою увагу на нове видовище, що з’явилося на той час у селищі, – жінку-павука, яка прибула з ярмарковим атракціоном.Герої твору “Стариган з крилами” упереджені до абсурду: ангел – не ангел, якщо він не знає латини і не схожий на тих, які намальовані в церкві. Люди пригощали його камфорою, якою, як вони вважали, харчуються ангели, хворі висмикували з крил пір’я, щоб доторкнутися ними до своїх хвороб, а безбожники кидали в нього каміння, щоб старий підвівся, і вони змогли б розглянути його тіло.

Життя сім’ї Пелайо і Елісенди ангел дійсно змінив. Їх дитина одужала. А з ангелом вони вчинили також жорстоко і невдячно.

Люди в цьому оповіданні до абсурду упереджені, вони корисливі, жорстокі і невдячні.

Складається враження, що ці люди далекі від будь-якої цивілізації, не схожі на нас, це якийсь «загублений світ», віддалений від нас не тільки в просторі, але і в часі. Але ці люди – наші сучасники. Розмірковуючи про ангела, вони погоджуються зі священиком, що крила – сумнівний доказ, так як літаки теж мають крила.Якими незліченними чудесами здивував ангел людей? Про феноменальні здібності ангела автор розповідає так: хоч він і не повернув зір сліпому, але у нього виросло три нових зуба, паралітик не почав ходити, але раптом виграв у лотерею великі гроші, а у прокаженого на уражених хворобою місцях виросли соняшники. Звичайно, ніхто це не оцінив. Його чудеса сприймалися як неповноцінні дії.Люди не здатні оцінити зроблене для них і зрозуміти, прийняти з вдячністю те, що доля дарує їм.  Люди не цінують добра, швидко звикають до нього і приймають як належне. Їх життєві цілі примітивні, абсурдні.Маркес символічно, через натяки і алегорію показує єство сучасної людини, яка з усього хоче мати самий тільки зиск і не помічає, що незвичайне, святе, рятівне – поряд.Дуже часто так буває у житті: людина чекає чогось більшого, мріє про краще, і не помічає того, що це “краще” вже є, його тільки потрібно помітити і прийняти.Я думаю, що кожен може у своєму житті віднайти такого втраченого янгола. Я через свою дурість втратив друга, бо поряд були ніби і. Тепер я розумію свої помилки, і в мене теж часом виступають їй. І вони зовсім не від цибулі…Мені щиро шкода старого, якого ніхто навіть не спробував зрозуміти. Чому він потрапив у таке середовище людей, позбавлених уяви і фантазії? Чому ніхто не здивувався і не подарував йому бодай крихту людяності?Я боюся навіть припустити, що людство так збайдужіло, втратило здатність дивуватися, відкривати щось нове і просто виявляти гуманні почуття. Ніхто у тому селищі навіть не припустив, що можливо то не янгол, а земна людина, психологічно відмінна від інших, людина, яка винайшла крила і здійснила політ – одвічну мрію людства. Хто дав право людям висмикувати пір’я і знущатися з окриленості?Адже завдяки таким людям з крилами і рухалася вперед цивілізація. І тут Маркес пропонує замислитися над сенсом життя, над своєю поведінкою у людському середовищі, зазирнути до власної душі, чого в ній більше: духовного чи матеріального.За сюжетом оповідання, янгол таки одужав, набрався сил і зумів злетіти. Він назавжди полишив непривітне селище, а з ним і людей, що давно вже хворіють на бездуховність і мають притуплене почуття єдності людської спільноти.Тож коли до вас раптом прилетить янгол, не ображайте і не принижуйте його. Дайте йому притулок у вашій душі. Можливо, він приніс на своїх крилах любов очищення.

Вас заинтересует