• Предмет: История
  • Автор: sasha179968
  • Вопрос задан 4 месяца назад

ВIК, полювання на мамонтiв
-. Знайдіть у додаткових джерелах інформацію про одну подію в Україні чи
світі, яка, на вашу думку, змінила перебіг історії. Випишіть інформацію
про неї у зошит (назва події, коли і де відбулася).

Ответы

Ответ дал: apolinetdon4neko
0

Відповідь:

Пояснення:

Досі вважалося, що люди полювали лише на хворих або поранених мамонтів, або коли тварини самі потрапляли в природні пастки.

У Мексиці виявлено скелети як мінімум 14 мамонтів. Таке іноді трапляється, але зараз вперше стало ясно, що вже 15 тис. років тому люди влаштовували пастки для мамонтів. В районі села Тультепек на північ від Мехіко були знайдені дві такі пастки, очевидно спеціально викопані і замасковані ями, в які падали мамонти, після чого мисливці їх вбивали. Цілком можливо, що стародавні люди спеціально підганяли мамонтів у бік пасток, передає Бі-бі-сі. Відкриття пасток кардинально змінює наші уявлення про те, як доісторична людина полювала на цих величезних тварин. Мексиканські археологи кажуть, що в цьому районі може бути знайдено ще більше пасток для мамонтів.

Досі вважалося, що люди полювали лише на хворих або поранених мамонтів, або коли тварини самі потрапляли в природні пастки, такі як болотна трясовина.

Але відкриття на розкопках в Мексиці вказує на те, що полювання на мамонтів було організоване куди складніше.

Директор мексиканського Інституту антропології та історії (INAH) Дієго Прієто Ернандес каже, що останнє відкриття - поворотний момент в нашому розумінні того, як стародавні люди взаємодіяли з величезними ссавцями.

Кожна пастка являє собою яму глибиною в 1,7 м і 25 м в діаметрі. Вони були розраховані на те, що потрапивши туди мамонт не міг вибратися.

Перший скелет мамонта в районі Тультепек був виявлений в 2016 році. Судячи зі стану кісток, він був оброблений на м'ясо людьми.

Згідно домінувавшим тоді науковим уявленням, оскільки в тій місцевості було болотисте озеро, люди просто чекали, коли мамонт застрягне в болоті, і потім на нього нападали.

Мамонти, як і споріднені їм слони, воліють не відходити далеко від джерел питної води.

Деякі вчені підозрювали, що первісні мисливці заганяли здобич в небезпечне для неї місце, але у цієї теорії не було підтвердження.

Зараз, після виявлення ям-пасток, стає ясно, що людське суспільство в той час вже було організовано в достатній мірі для того, щоб викопувати глибокі ями потрібного розміру з мінімальними наявними інструментами, а також розуміло поведінку мамонта і вміло нею маніпулювати.

15 тис. років тому в цій частині Північної Америки жило багато так званих колумбійських мамонтів. Їх скелети відносно часто знаходять поблизу стародавніх озер, звідки і пішла теорія, що вони просто в'язли в болотистій місцевості.

Колумбійські мамонти були крупнішимиза своїх родичів в Європі і Азії.

Вас заинтересует