• Предмет: Право
  • Автор: Sanya2263
  • Вопрос задан 4 месяца назад

ТОВ “1” звернулося до Господарського суду м. Київ із позовною заявою про стягнення з ПП “2” штрафних санкцій за неналежне виконання останнім господарсько-договірних зобов’язань через визнання недійсним статуту ПП “2”. Суд ухвалою від 26 квітня 2022 р. відмовив ТОВ “1” у прийнятті позовної заяви.

1) Чи правомірно діяв суд?
2) Чи є визнання недійсними установчих документів господарської організації підставою для визнання недійсними укладених нею господарських договорів та підставою для звільнення від відповідальності за їх неналежне виконання?
3) Чи є статут правочином? Визначте правову природу статуту та підстави визнання його недійсним.

Господарське право.

Ответы

Ответ дал: anonimka2020
1

Ответ:

1. Якщо суд відмовив у прийнятті позовної заяви, то він, ймовірно, вважає, що ТОВ "1" не має достатніх підстав для стягнення штрафних санкцій з ПП "2".

2. Визнання установчих документів господарської організації недійсними не є автоматичною підставою для визнання недійсними укладених нею господарських договорів. Однак, якщо недійсність статуту стосується правомірності дій, що передують укладенню договору, то це може мати вплив на його дійсність та виконання. Щодо відповідальності за неналежне виконання договору, то це залежить від конкретних обставин і визначається відповідно до законодавства та умов договору.

3. Статут - це установчий документ, що містить інформацію про організацію, її структуру, діяльність та інші змістовні елементи. Він має правову природу нормативного акту і встановлює правові відносини між учасниками організації. Підставами для визнання статуту недійсним можуть бути порушення законодавства або невідповідність його змісту вимогам закону.


Sanya2263: Супер! Спасибо.
Sanya2263: Есть еще парочка заданий - буду благодарен.
Вас заинтересует