• Предмет: История
  • Автор: dakovamasa5
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Займіть свою
позицію щодо думки М. Грушевського: «Чехи дозволили карпатоукраїнцям більшу міру політичної та культурної самореалізації, ніж вони будь-коли мати». Позицію аргументуйте.

Ответы

Ответ дал: ostapupin
1

Відповідь:

Михайло Грушевський мав на увазі, що у Чехословаччині карпатські українці мали більше можливостей для політичної та культурної самореалізації, ніж будь-коли раніше. Я погоджуюсь з цією думкою, оскільки є багато доказів того, що в Чехословаччині карпатські українці дійсно мали відносно більші свободи, ніж в Україні. Наприклад, в Чехословаччині карпатські українці мали свої школи, газети, журнали, театри та інші культурні установи, що дозволяло їм зберігати та розвивати свою культуру. Крім того, вони мали свої політичні партії, які були представлені в парламенті Чехословаччини. Це дало їм можливість виступати зі своїми інтересами та впливати на прийняття рішень. У порівнянні з цим, в Україні в цей час була введена політика "уніфікації", яка намагалася підпорядкувати всі етнічні групи під загальну ідеологію. Це призвело до заборони діяльності багатьох українських культурних та політичних організацій. Також українці не мали можливості представляти свої інтереси в парламенті, що зменшувало їхні можливості для політичної самореалізації. Отже, я підтримую думку М. Грушевського, що карпатські українці мали більшу міру політичної та культурної самореалізації в Чехословаччині, ніж в Україні.

Пояснення: Позначте як найліпша відповідь якщо вона насправді була корисною

Ответ дал: ellfiina
0
Думка Михайла Грушевського, що Чехи дозволили карпатським українцям більшу міру політичної та культурної самореалізації, ніж вони будь-коли мати, містить у собі певну правду, але є спростування її в цілому.

Справді, під час Чехословацької республіки, яка існувала з 1918 року по 1938 рік, карпатські українці мали певні політичні та культурні права, такі як можливість вільного викладання української мови та друкування української преси. Також вони представлялися в парламенті та відповідних урядових структурах.

Проте, це не означає, що карпатські українці мали повну самореалізацію. Вони все ще стикалися зі значними перешкодами, такими як соціальна та економічна дискримінація, обмеження в зайнятті вищих посад, іноді насильство та репресії з боку держави. Наприклад, у 1938 році, після Мюнхенської угоди, карпатські українці були позбавлені більшості своїх прав та перестали мати представництво в уряді.

Отже, можна зробити висновок, що думка М. Грушевського про те, що чехи дозволили карпатським українцям більшу міру політичної та культурної самореалізації, ніж вони будь-коли мати, містить у собі правду, але це не означає, що карпатські українці мали повну свободу та самореалізацію, а також що їхня історія пов'язана зі значними труднощями
Вас заинтересует