1. Зробіть повний синтаксичний розбір речення ( підкресліть усі члени речення, дайте загальну характеристику реченню та кожній окремій частині, зобразіть схему речення):

Не бійтесь заглядати у словник: це пишний яр, а не сумне провалля.

2 .Перепишіть речення, розставляючи розділові знаки. Визначте смислові зв`язки між їх частинами (одночасність, послідовність дій, час, умова, причина і т.д.), запишіть в дужках після кожного речення.

Мудрість іде без блиску бездумність - у позолоті. Усе тоне в черемшині усе пахне молодістю і життям. Збагнув Олег не сяде він більше в Новгороді на посаді. Не вчи плавати щуку щука знає всю науку.

3. Замініть наведені безсполучникові складні речення синонімічними складносурядними чи складнопідрядними.

Нема без втрати перемоги, без горя радості нема. Будеш сіяти з сумом - вродить печаль.

І не обов'зково:
4. Складіть опис (5-6 речень) заходу сонця, використавши безсполучникові складні речення (не менше двох).

Ответы

Ответ дал: dragoshrughina
2

Не бійтесь | заглядати | у словник: | це пишний яр, | а не сумне провалля.

Речення складається з двох простих речень, зв'язаних між собою розділовою конструкцією "двокрапка + а". Перше речення - безособове, складається з одного дієслова в формі наказового способу "бійтесь" та інфінітива "заглядати" з додатком "у словник". Друге речення - просте речення з двома підметами ("це" та "провалля"), присудком "пишний яр" та пояснювальним реченням "а не сумне провалля".

Мудрість іде без блиску, а бездумність - у позолоті. (протиставлення)

Усе тоне в черемшині, усе пахне молодістю і життям. (одночасність)

Збагнувши, що Олег не сяде більше на посаді в Новгороді, він не буде продовжувати свою роботу. (причинно-наслідковий зв'язок)

Не вчи щуку плавати - вона знає всю науку. (протиставлення)

Нема перемоги без втрати, нема радості без горя. (складнопідрядне речення)

Коли сієш зі смутком, то зіб'єш печаль. (складнопідрядне речення)

На заході сонця небо розфарбовується від вишнево-рожевого до темно-синього кольору, а хмари набувають золотавого відтінку. У зоряному небі з'являються перші яскраві зірки, замість сонця над горизонтом видно величезний м'який шарпач з червоно-помаранчевим відтінком. Віддалені об'єкти стають помітнішими, а контури довколишніх предметів затуляються легким туманом.

Надеюсь помог

Вас заинтересует