Знайдіть відокремлені члени речення і поясніть умови їх відокремлення.

1. І розступалися скелі, маючи тінями. 2. І розбігалися злякано сосни й смереки, кидаючись урозтіч. 3. Заскочений нагло сохатий (лось) прикипав на галявині, спаралізований жахом, а далі зривався й, ламаючи ноги та обдираючи шкіру, гнав скільки духу у безвість. 4. Обставлені багнетами, устатковані прожекторами, женуть вони десь у таємницю ж, непроглядну, як сам Сибір чи як тая сибірськая ніч. 5. Кінчаючи рядок, мелодія завмирає, губиться в грохоті коліс, ось-ось загубиться.6. Блакитні широкі долини розстелялись і крутились казково, вкриті буйними травами, квітами, свічадами озер...7. Ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи. 8. Парубок плівся повагом, позакладавши руки назад себе…9. Повертівши в руках вирване жито, він скинув очима на другий бік межі. 10. Низенька, чорнява, заквітчана польовими квітками, вона й трохи не схожа була на селянок, часто запечених сонцем, високих, іноді дуже неповоротких дівчат.

Ответы

Ответ дал: ganyuuuuu
1

Відповідь:І розступалися скелі, маючи тінями. - Відокремлений член: маючи тінями. Він відокремлений комами, оскільки вказує на додаткову інформацію про попередній член речення і може бути вилучений без зміни змісту.

І розбігалися злякано сосни й смереки, кидаючись урозтіч. - Відокремлений член: кидаючись урозтіч. Він відокремлений комами, оскільки вказує на додаткову інформацію про попередній член речення і може бути вилучений без зміни змісту.

Заскочений нагло сохатий (лось) прикипав на галявині, спаралізований жахом, а далі зривався й, ламаючи ноги та обдираючи шкіру, гнав скільки духу у безвість. - Відокремлений член: спаралізований жахом. Він відокремлений комами, оскільки є прикрасою до попереднього члена речення, що вказує на причину того, що сталося далі.

Обставлені багнетами, устатковані прожекторами, женуть вони десь у таємницю ж, непроглядну, як сам Сибір чи як тая сибірськая ніч. - Відокремлені члени: Обставлені багнетами, устатковані прожекторами. Вони відокремлені комами, оскільки мають самостійне значення і вказують на опис об'єкта попереднього члена речення.

Кінчаючи рядок, мелодія завмирає, губиться в грохоті коліс, ось-ось загубиться. - Відокремлений член: Кінчаючи рядок. Він відокремлений комами, оскільки вказує на додаткову інформацію про дію, що відбувається в той момент.

Відокремлений член речення: вкриті буйними травами, квітами, свічадами озер. Цей член речення є прикладом і розкриває більш детально зміст речення.

Відокремлення члену речення не потрібне, оскільки він є складовою частиною простого речення без відокремлених членів.

Відокремлений член речення: позакладавши руки назад себе. Цей член речення вказує на спосіб дії та характеризує дію парубка.

Відокремлений член речення: повернувши в руках вирване жито. Цей член речення є прикладом і доповнює зміст речення.

Відокремлений член речення: заквітчана польовими квітками. Цей член речення вказує на зовнішність речі, яка описується в реченні.

Пояснення:

Ответ дал: Vovaf2008
1

Объяснение:

1.І розступалися скелі, маючи тінями. - Відокремлений член речення "маючи тінями" вказує на причину або умову, за якої скелі розступаються.

2.І розбігалися злякано сосни й смереки, кидаючись урозтіч. - Відокремлений член речення "кидаючись урозтіч" вказує на дію, яка відбувається паралельно з дією, описаною в основному реченні.

3.Заскочений нагло сохатий (лось) прикипав на галявині, спаралізований жахом, а далі зривався й, ламаючи ноги та обдираючи шкіру, гнав скільки духу у безвість. - Відокремлений член речення "спаралізований жахом" вказує на стан, в якому перебуває лось, а "ламаючи ноги та обдираючи шкіру, гнав скільки духу у безвість" - на дії, які він виконує.

4.Обставлені багнетами, устатковані прожекторами, женуть вони десь у таємницю ж, непроглядну, як сам Сибір чи як тая сибірськая ніч. - Відокремлений член речення "непроглядну, як сам Сибір чи як тая сибірськая ніч" вказує на властивість таємниці, про яку йдеться в основному реченні.

5.Кінчаючи рядок, мелодія завмирає, губиться в грохоті коліс, ось-ось загубиться. - Відокремлений член речення "Кінчаючи рядок" вказує на часовий момент, коли відбувається подія, описана в основному реченні.

6.Блакитні широкі долини розстелялись і крутились казково, вкриті буйними травами, квітами, свічадами озер... (розділовий знак: кома; описовий член речення)

7.Ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи. (розділовий знак: кома; незалежне речення)

8.Парубок плівся повагом, позакладавши руки назад себе… (розділовий знак: три крапки; незакінчене речення)

9.Повертівши в руках вирване жито, він скинув очима на другий бік межі. (розділовий знак: кома; обставинний член речення)

10.Низенька, чорнява, заквітчана польовими квітками, вона й трохи не схожа була на селянок, часто запечених сонцем, високих, іноді дуже неповоротких дівчат. (розділовий знак: кома; описовий член речення)


Vovaf2008: дай пожалуйста лучший ответ
Вас заинтересует