• Предмет: ОБЖ
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 4 месяца назад

способ з звільненням від негативних емоцій влади агресії​

Ответы

Ответ дал: vvvovk2012
0

Відповідь:

Пам'ятайте, що в конфлікті у людини домінує не розум, а емоції, що веде до афекту, коли свідомість просто відключається, і людина не відповідає за свої слова і вчинки, за які згодом буває прикро і незручно. Тому з ділового спілкування необхідно усунути судження і оцінки, що зачіпають гідність співрозмовників, протегуючі судження і оцінки, іронічні зауваження, висловлені з почуттям погано прихованої зверхності або зневаги.

Прагніть поважної манери розмови. Такі фрази, як «Прошу вибачити», «Буду дуже вдячний», «Якщо для Вас не важко», перешкоджають формуванню у опонента внутрішнього опору, знімають негативні емоції.

Прагніть вести обговорення не з приводу займаних сторонами позицій, а по суті проблеми, грунтуючись на об'єктивних критеріях. Намагайтеся вислухати співрозмовника, так як вміння слухати - один з критеріїв комунікабельності.

Дотримуйтеся багатоальтернативного підходу. Наполягаючи на своїй пропозиції, не відкидайте пропозицію партнера, краще поставте собі питання «Хіба я ніколи не помиляюся?» Постарайтеся вислухати обидві пропозиції і подивіться, яку суму вигод і втрат вони принесуть найближчим часом і потім.

Усвідомте значущість вирішення конфлікту для себе, задавши питання «Що буде, якщо вихід не буде знайдений?» Це дозволить перенести центр ваги з відносин на проблему.

Якщо ви і ваш співрозмовник роздратовані і агресивні, то необхідно знизити внутрішню напругу, "випустити пару". Але розрядити гнів на оточуючих - це не вихід, а вибрик. Але якщо вже так вийшло, що втратили контроль над собою, спробуйте зробити єдине: замовкніть самі, а не вимагайте цього від партнера. Уникайте констатації негативних емоційних станів партнера.

Запропонуйте співрозмовнику стати на ваше місце і запитайте: «Якби ви були на моєму місці, то що б ви зробили?» Це знімає критичний настрій і перемикає гнів співрозмовника з емоцій на осмислення.

Не перебільшуйте свої заслуги і не демонструйте зверхності. Не звинувачуйте і не приписуйте тільки партнеру відповідальність за гнів і ситуацію, що виникла.

Незалежно від результатів вирішення протиріч прагніть не руйнувати відносини.

Пояснення:

Вас заинтересует