• Предмет: Биология
  • Автор: denisosvita
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Практична робота 3


Тема: Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин.

Мета: закріпити знання будови вищих спорових та покритонасінних рослин; закріпити вміння порівнювати біологічні об’єкти.

Хід роботи

Завдання 1. Розгляньте малюнки будови мохів, папоротей та покритонасінних рослин в підручнику, в наших презентаціях
та ті що надаються.



мал.1 мал. 2 мал. 3


Завдання 2. З’ясуйте чим представлено статеве (гаметофіт) та нестатеве (спорофіт) покоління цих рослин; яке покоління переважає в циклі розвитку. Заповніть таблицю “Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних рослин”.

Ознака
Мохи Папороті Покритонасінні

В циклі розвитку переважає (назвати покоління)






Гаметофіт представлений (назвати органи)








Спорофіт представлений (назвати органи)








Розвиток залежить від води (так, ні)






Корені або коренева система (назвати)








Наявність квітки (є, немає)






Розмножуються (спорами чи насінням)








У висновку дайте відповідь на запитання: Чому покритонасінні рослини є переважаючим відділом на Землі?

Ответы

Ответ дал: sofazubar
6

Відповідь:Висновок:

У практичній роботі порівнювали будову мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин. Було з’ясовано, що у мохів та папоротей переважає гаметофіт, а у покритонасінних рослин – спорофіт. У мохів гаметофіт представлений листоподібними тілами, у папоротей – прокладкою, а у покритонасінних рослин – квіткою. У мохів та папоротей спорофіт представлений капсулою, у покритонасінних рослин – плодом. Розвиток мохів та папоротей залежить від води, у покритонасінних рослин він незалежний від води. У мохів відсутня корінна система, у папоротей та покритонасінних рослин вона присутня. У покритонасінних рослин є квітка, у мохів та папоротей її немає. Мохи та папороті розмножуються спорами, а покритонасінні рослини – насінням.

Покритонасінні рослини є переважаючим відділом на Землі завдяки своїм перевагам перед іншими відділами. Вони мають більш складну будову, яка дозволяє їм бути більш адаптивними до різних умов середовища. Крім того, покритонасінні рослини мають квітку та плід, які дозволяють їм здійснювати більш ефективний процес опилення та розповсюдження насіння.

Пояснення:


yakimenkokolya6: нет не подтвердил
Вас заинтересует