• Предмет: Биология
  • Автор: ovojtovic51
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Схрестили двох дигетерозиготних сірих мишей і в F одержали 81 сіpy, 27 чорних і 36 білих мишей. Чим пояснюється таке розщеплення? Які генотипи батьківських форм​

Ответы

Ответ дал: kavoo52
0
Розщеплення в потомстві може бути пояснене застосуванням законів Менделя та взаємодією алелей генів, що визначають колір мишей.

За умовами, описаними у запитанні, можна припустити, що чорний колір є рецесивним, а білий та сірий - домінантними. Отже, генотипи батьківських форм можна позначити як Ss (сірий) та bb (чорний), де S - домінантний алель, а s - рецесивний алель, що кодує сірий колір шерсті.

При схрещуванні двох дигетерозиготних батьків (Ssbb x Ssbb) у F1 попадається чотири різні генотипи в однаковій кількості: SsBb, Ssbb, ssBb та ssbb. Оскільки всі ці миші є домінантними за коліром, вони всі мають сірий колір шерсті. Отже, в F1 отримується 100% сірих мишей.

У F2 генотипичний склад залежить від способу розщеплення генів під час мейозу. Закони Менделя передбачають, що під час розщеплення гомологічних хромосом можуть утворюватися різні комбінації алелей генів у гаметах. За наших умов, можливі наступні комбінації гамет у батьків:

SsBb: SB, Sb, sB, sb
Ssbb: Sb, sb
ssBb: sB, sb
ssbb: sb
Таким чином, в F2 можливі наступні генотипи мишей: SSBB, SsBB, SsBb, SSBb, ssBB, ssBb, ssbb. Оскільки S і B є домінантними алелями, то будь-який генотип, що містить їх обидва, буде мати сірий колір. Отже, миші з генотипами SSBB, SsBB, SsBb, SSBb та ssBB матимуть
Вас заинтересует