• Предмет: История
  • Автор: 778nazar
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Хто такі "вільнодумці,яка їх роль в українському русі"
Завдання 2. Чому за висловом Михайла Драгоманова, Закарпаття на початку 20 століття було "пораненим братом?"
Завдання 3. Напишіть історичний портрет Андрея Шептицького.
срочно пожалуста

Ответы

Ответ дал: rimmakhaninaa
1

Відповідь:

Завдання 1. Вільнодумство, вільнодумання — ідейна течія, критичне ставлення до панівних ідей, поглядів, концепцій, порядків тощо; зазвичай — різноманітні форми критичного ставлення до релігії, як з позицій різних суспільних практик (наука, філософія), так і в межах певної релігійної традиції (критика окремих ідей, догматів, обрядів та ін.). У широкому розумінні — складник духовної культури, завдяки якому репрезентується право людини на свободу мислення і пізнання, вираження власної думки та позиції. Сучасне вільнодумство доволі успішно інкорпорується у поліконфесійну дійсність. Виникають нові релігії, нові релігійні рухи та відповідні їм форми вільнодумства, що віддзеркалюють можливості, гнучкість і право розуму на критичні, толерантні рефлексії релігійних феноменів.

Завдання 2. Тому що в тій місцевості дуже важко проходило національне відродження.

Завдання 3. Граф Андрей Шептицький ЧСВВ (у хрещенні Роман Марія Александер; 29 липня 1865 — 1 листопада 1944) — предстоятель Української греко-католицької церкви, митрополит Галицький, архієпископ Львівський (1901–1944). Єпископ Станиславівський (1899–1900). Доктор права (1888) і богослов'я (1894); меценат. Один із найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ ст. Представник шляхетного та графського роду Шептицьких.

Під час Першої світової війни заарештований російськими військами (1914), вивезений до Росії (1914–1917). Повернувшись до Львова, став одним зі співзасновників ЗУНР (1918). Інтернований польською владою на Святоюрській горі (1919).

Від 1955 року триває процес беатифікації. Праведник народів світу (2008).

Вас заинтересует