Високий рівень (3 бали) 1. Прочитай текст, визнач тип і стиль мовлення.. 2. Спиши текст, вставляючи пропущенi лiтери, вiдкриваючи дужки. 3. Випиши прикметники згрубiлості і збільшеноï ознаки. Чи утворюють такi прикметники ступені порiвняння? Яка орфограма об'єднує волоським? 5. Зроби синтаксичний розбір 2 речення (у списаному тексті). 4. прикметники тоненькою, Наближает..ся пiв/день, (не)прохолодний, а повний спеки й жовто/гарячого світла. Яскраве світло хвилями ллється з неба, сповнює полу/де(н,нн)ою втомою повітря. На що вже бувають таємничо/скрадливі холодки, а й туди хоч тонен...кою цівкою протиснеться воно. Тільки в ту альтанку, що під старезним волоським горіхом у садку, не пускає його (не)зграбний, дико/рослий виноград, звившись щiльно в одну (не)здола(н,нн)у зелену стіну. Вже що не робить світло: зайчиком плигае бiля альтанки, пробившись крiзь темно/зелене листя горiха, i золотою сіткою падає на землю, і мигтить, і переливається, намагаючись присунутись ближче до темнющого закутка та ба! Стало на порозі альтанки, зазирає туди, а ввійти - дзуськи! (за Михайлом Коцюбинським). -​

Ответы

Ответ дал: taniusha945
1

Ответ:

1. Тип мовлення - художній. Стиль мовлення - описовий.

2. Яскраве світло хвилями ллється з неба, сповнює полу/де(н,нн)ою втомою повітря. На що вже бувають таємничо/скрадливі холодки, а й туди хоч тоненькою цівкою протиснеться воно. Тільки в ту альтанку, що під старезним волоським горіхом у садку, не пускає його незграбний, дикорослий виноград, звившись щільно в одну нездоланну зелену стіну. Вже що не робить світло: зайчиком плигає біля альтанки, пробившись крізь темно/зелене листя горіха, і золотою сіткою падає на землю, і мигтить, і переливається, намагаючись присунутись ближче до темнющого закутка та ба! Стало на порозі альтанки, зазирає туди, а ввійти - дзуськи!

3. Прикметники згрубілості - незграбний, дикорослий. Прикметники збільшеної ознаки - яскраве, золотою. Такі прикметники можуть утворювати ступені порівняння. Орфограма, що об'єднує волоським - м'який знак перед літерою "с".

4. Синтаксичний розбір 2 речення: "На що вже бувають таємничо/скрадливі холодки, а й туди хоч тоненькою цівкою протиснеться воно." - складнопідрядне речення, головний член якого - "та й туди", залежний член - "на що вже бувають таємничо/скрадливі холодки", другорядний член речення - "хоч тоненькою цівкою протиснеться воно".

Вас заинтересует