• Предмет: История
  • Автор: zlattaxx14
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Підготувати інформацію про діяльність молодіжної організації (на вибір). § 28-29. Суспільно-політичне життя на західноукраїнських землях на початку ХХ ст. книжка гісем


zlattaxx14: Особливості розвитку українського руху в Галичині на початку XX ст.
zlattaxx14: Активізація українського руху в Галичині на початку ХХ ст.
zlattaxx14: Боротьба за український університет.
zlattaxx14: Боротьба за загальне виборче право та реформу крайового статуту.
zlattaxx14: Діяльність організацій «Сокіл» і «Січ».
zlattaxx14: напиши на останню тему
zlattaxx14: якщо можеш
zlattaxx14: Ідея сепаратизму.
zlattaxx14: Відродження Галицького москвофільства.
zlattaxx14: Український рух у Буковині та Закарпатті на початку
XX ст.

Ответы

Ответ дал: darkstrik2000
2

Відповідь:

Сокіл та Січ були двома організаціями, що діяли у Галичині на початку XX століття з метою підтримки національно-культурних та фізично-спортивних інтересів українців.

Сокіл був українською організацією фізичної культури та спорту. Вона була заснована у 1895 році у Львові та швидко розповсюдилася по всій Галичині. Основними цілями Сокола були підвищення фізичної та моральної сили української молоді, підтримка української культури та національного самовизначення. Сокіл проводив різноманітні спортивні змагання, військово-патріотичні табори, заняття з фізичної підготовки, а також займався видавничою та просвітницькою діяльністю.

Січ була українською націоналістичною організацією, заснованою у 1914 році у Львові. Основною метою Січі була боротьба за національну незалежність та утвердження української державності. Січ займалася організацією збройного повстання проти адміністрації Галичини та Польщі, а також виконувала розвідувальні та саботажні операції. Вона зосереджувала свої зусилля на розвитку українського національного свідомості, здійснювала політичну та культурну просвіту, а також проводила військову підготовку своїх членів.

Обидві організації мали важливий вплив на український рух в Галичині на початку 20-ого століття

Пояснення:


zlattaxx14: дякую тобі!!!
Вас заинтересует