• Предмет: История
  • Автор: nikolayghostik
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Правління Катерини ІІ деякі історики називають «освіченим абсолютизмом». Чи погоджуєтеся ви з таким визначенням? Аргументуйте свою думку. 40 баллов

Ответы

Ответ дал: iosjaiden
13
Правління Катерини ІІ було складним періодом в історії Росії, і його можна описати як «освічений абсолютизм» з певними обмеженнями. З одного боку, Катерина ІІ спрямовувала свої зусилля на зміцнення абсолютної влади і контролю над населенням Росії, що звичайно є характеристикою абсолютизму. З іншого боку, вона також сприяла розвитку науки, культури та освіти в країні, впроваджувала нові ідеї та реформи, які в цілому мали на меті покращення життя населення.

Катерина ІІ активно підтримувала розвиток науки та культури, зокрема заснувала кілька вищих навчальних закладів, таких як Московський університет, залучала відомих мислителів та письменників до роботи в Росії, що дозволило зробити вагомий внесок у світову культуру. Вона також зміцнювала зовнішні відносини Росії та активно займалася зовнішньою політикою, що в цілому було спрямовано на зміцнення позицій країни у світі та збільшення її впливу.

З іншого боку, Катерина ІІ також здійснювала політику репресій та обмеження свободи слова, що є характерним для абсолютизму. Вона також займалася придушенням селянських повстань та підтримувала експансію Росії в Криму та на Кавказі.

Отже, можна стверджувати, що правління Катерини ІІ можна назвати "освіченим абсолютизмом"
Вас заинтересует