• Предмет: Биология
  • Автор: Ast1o
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Синдром Леша-Найхана – порушення обміну речовин, в результаті якого у крові утворюється висока концентрація сечовини. Також даний синдром характериується неврологічними розладами, розумовою відсталістю, схильністю до самокаліцтва. Успадковується як рецесивна ознака зчеплена з Х-хромосомою. У сина здорової жінки синдром Леша-Найхана. Визначити ймовірність того, що внук цієї жінки від доньки не буде страждати хворим. Батько онука - здоровий.

Ответы

Ответ дал: banana27690031
0

Запишемо генотипи батька і матері (доньки жінки) внаслідок чого отримаємо, що мати є гетерозиготою за рецесивним алелем (хл) і Х-хромосомах: X^(Х+хл)X^(хл+хл), а батько має Х-хромосоми: X^ХY.

У внука також має бути Х-хромосома від матері і Y-хромосома від батька, тому можливі два варіанти генотипу внука: X^ХY^(хл) або X^ХY^Х. У першому випадку він буде носієм хвороби, у другому - здоровий.

Таким чином, імовірність того, що внук буде здоровим, становить 1/2 або 50%, оскільки ген Х-хромосоми, який кодує синдром Леша-Найхана, розподіляється між статями з однаковою ймовірністю.

Вас заинтересует