• Предмет: География
  • Автор: Smertonosnue
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Природні території карпат?​

Ответы

Ответ дал: martinenkopasa18
0

Объяснение:

В Українських Карпатах зосереджений великий природоохоронний фонд різного рівня заповідності (майже 1500 об'єктів). Найбільший природно-заповідний об'єкт створено у 1980 р. Це — Карпатський національний природний парк (50,3 тис. га), в якому значну площу займають ліси, луки і пасовища. У парку багаті рослинність і тваринний світ (близько 60% усієї флори Українських Карпат). Парк знаходиться у верхів'ях Пруту і Черемошу. Тут зосереджені середньовисотні Горгани, Ворохта-Путильське низькогір'я і найвищий в Українських Карпатах масив — Чорногора. Для цього регіону характерна вертикальна поясність, густа мережа невеликих швидкоплинних річок, мальовничих високогірних озер.

Національний природний парк Синевир

Другим за величиною є створений в 1989 р. національний природний парк Синевир, розташований у верхів'ях річок Теребля та Ріка. Район характеризується різким вертикальним розчленуванням, крутосхилими формами рельєфу, кам'янистими осипищами, глибокими річковими долинами, багатими і різноманітними флорою та фауною. У верхів'ях р. Теребля (989 м) розміщене відоме озеро Синевир.

Національний природний парк Синевир. Національний природний парк Синевир

Карпатський біосферний заповідник

У 1993 р. в Українських Карпатах створено Карпатський біосферний заповідник (57,9 тис. га) на основі Карпатського природного заповідника. Майже вся його територія вкрита лісом. До складу заповідника входять п'ять окремих гірських масивів (філіалів), розміщених у різних гірських районах Українських Карпат:

Угольсько-Широколужанський,

Чорногірський,

Мармароський,

Свидовецький і

Стужицький,

і один рівнинний масив — Хустський, або Долина нарцисів, розміщений на Закарпатській низовині.

Угольсько-Широколужанський масив знаходиться у центральній частині Українських Карпат (на південних відрогах Полонинського хребта). Він відомий найбільшими в Європі буковими пралісами, ділянками таких реліктових лісостанів, як ягідний тис, широколиста липа, європейська та біла ялина.

Унікальною пам'яткою природи, що входить до Карпатського біосферного заповідника, є найвищий в Українських Карпатах Чорногірський масив. Охороняються субальпійські і альпійські біоценози, а також старі ялинові і ялицеві ліси.

Високу продуктивність мають буково-ялицево-смерекові деревостани на Мармароському масиві, де вони охороняються на висоті 800-1700 м.

На Свидовецькому гірському масиві об'єктом охорони є найвищі в державі деревостани дуба звичайного і дуба скельного, а також біологічно стійкі буково-дубові та ялицево-дубові праліси.

Стужицький масив знаходиться у Великоберезнянському районі Закарпаття на північному заході. Тут на висоті 1200-1250 м ростуть букові та ялицеві ліси, які є об'єктом охорони.

Вас заинтересует