8. Напиши, які вади висміяв Мольер в образі пана Журдена.

9Доведи або спростуй твердження про те, що пан Журден є вічним образом

Ответы

Ответ дал: karrrina2209
1

8. з одного боку, Мольєр висміяв пихатість та довірливість Журдена, а з другого - підлість та нечесність інших персонажів. Над Журденом сміялися, його використовувати у своїх корисливих цілях і дворяне, і вчителі, яких він наймав і яким платив чималі гроші, і навіть ремісники. У цьому всі вони дуже схожі: і граф Дорант, що без сорому брав у Журдена гроші у борг і не віддавав, і кравець, який переконував Журдена, що "усі дворяне таке носять", і той вірив.

Журден занадто довірливий і осліплений своєю мрією стати шляхтичем. Він так хотів отримати дворянством, що втратив і здоровий глузд, і добре ім'я, і честь з гідністю. Він став посміховиськом.

Комедія переконливо доводить, що людина, яка захоплюється фальшивими цінностями та соромиться бути собою, завжди буде смішною - як пан Журден. Гарна людина у будь-якому статусі гарна, а підла - завжди підла. Гонитва за статусом ні до чого доброго не призведе.

9. Читаючи комедію Мольєра "Міщанин-шляхтич", мимоволі здається, що драматург побачив і наш час - сучасних Журденів, коли люди неосвічені, часом навіть малограмотні, прагнуть здобути і титул, і владу. Журдени ніколи не вмруть, поки існуватимуть ті, хто вважає, що можна купити те, що не дано природою.

Подекуди герой Мольєра викликає навіть співчуття - адже він хоче чогось навчитися. Але те, як він це робить, викликає тільки сміх. У нього немає найголовнішого - природного розуму, природного здорового глузду, Він заводить дружбу з людьми, що потихеньку обкрадають його. Він приймає авантюриста Доранта, тому що в того є титул і гарні манери, і відштовхує чесного Клеонта, тому що гой не дворянин.

Мольєр говорить нам: головне не в титулі і не в гарних манерах, за ними можуть ховатися безпросвітна дурість і неуцтво.


Аноним: Велике дякую вам!!!
Вас заинтересует