• Предмет: История
  • Автор: alloveronika2251
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Опрацювати історичне джерело. Дати відповіді на питання: 1. Які причини ліквідації Київського удільного князівства називає Ян Длугош? 2. Чому кияни не прийняли литовського воєводу? 3. Чи була ліквідація удільних князівств закономірним явищем? Хроніст Ян Длугош про причини ліквідації Київського князівства. ... Литовські пани дуже хотіли, щоб це князівство [Київське] знову було повернене на звичайну провінцію великого князівства, як і інші руські князівства, і вимагали від короля, щоб він тут призначив намісником Мартина Гаштольда. «Додаток до Іпатіївського літопису» про ліквідацію Київського князівства. року 1471. упокоївся Семен Олелькович, князь київський. Після його смерті Казимир, король польський, бажаючи, щоб припинило існувати князівство Київське, посадив [там] воєводу з Литви Мартина Гаштольда, ляха, якого не хотіли кияни прийняти... тому, що він був ляхом; однак будучи примушені, погодилися. І з цього часу в Києві перестали бути князі, а замість князів стали воеводи.​

Ответы

Ответ дал: andrshal1
2

Відповідь:

Опрацьоване історичне джерело - це два витяги з літописів Ян Длугоша та «Додатку до Іпатіївського літопису», які стосуються ліквідації Київського удільного князівства.

Ян Длугош вказує, що літовські пани бажали, щоб Київське князівство було повернене на звичайну провінцію великого князівства, як і інші руські князівства. Вони вимагали від короля призначити Мартина Гаштольда на посаду намісника Київського князівства. Це може свідчити про те, що ліквідація Київського князівства була однією з політичних маніпуляцій з боку литовських та польських владарів для зміцнення своєї влади на теренах Русі.

За «Додатком до Іпатіївського літопису», кияни не хотіли приймати Мартина Гаштольда на посаду воєводи Київського князівства через його походження - він був ляхом. Однак, за джерелом, вони були примушені погодитися з цією призначеною особою.

За цими джерелами можна зробити висновок, що ліквідація удільних князівств була частою практикою у середньовічній Європі. В цьому випадку, причинами ліквідації Київського удільного князівства були політичні та стратегічні мотиви з боку литовських та польських владарів. Такі рішення були часто прийняті для зміцнення централізованої влади великого князівства.

:)

Вас заинтересует